Reklama

Na licytacji organizowanej w niedzielę 13 grudnia 2020 o godz. 17:00, przez Dom Aukcyjny Agra-Art, zostaną wystawione na sprzedaż 35 dzieła Sztuki Współczesnej oraz 87 obiektów Sztuki Dawnej.
100 mln złotych – to łączna wartość dzieł sztuki, które tylko w niespełna dwóch ostatnich miesiącach tego roku pojawią się na aukcjach w DESA Unicum. Pojawi się po raz pierwszy wybitny, wart nawet 6 mln złotych, obraz Tamary Łempickiej...
Czy jest możliwe stworzenie dzieła z czystej radości? Takiej, która jest całkowicie wolna od śladów problemów bądź smutków? Henri Matisse wierzył, że tak.
Wielka polska literatura treścią wielkich polskich animacji? Kto wie! Bo okazuje się, że „Chłopi” Władysława Reymonta już wkrótce zyskają zupełnie nowe życie.
Jeden z najbardziej znanych obrazów pędzla brytyjskiego artysty Banksy’ego, przedstawiający małpy rozprawiające w brytyjskim parlamencie, został sprzedany w miniony czwartek na londyńskiej aukcji za bagatela 11 mln euro.
Belg z Liege kilka lat temu przypadkiem kupił oryginał Rembrandta za €500. Informację o tym rozpowszechniła gazeta „The Brussels Times”.
Zmarł Ryszard Kaja - polski malarz, grafik i scenograf. "Dzisiaj 17 kwietnia o godzinie 5.45 Ryszard odszedł w świat aniołów, które kreował całe swoje życie artystyczne" - poinformowała na Facebooku rodzina artysty.
Niemcy świętują 100-lecie Bauhausu. Kurator Forum Bucerius Kunst wie, dlaczego ta epoka zrewolucjonizowała świat sztuki oraz jak kształtuje Hamburg do dzisiaj.
Ferdynand Ruszczyc zaliczany jest do najwybitniejszych młodopolskich malarzy. Jego ekspresyjne pejzaże wcześnie zyskały uznanie krytyków, a on sam był powszechnie znany i szanowany jako profesor. Zarazem najlepiej czuł się na prowincji, w rodzinnym d
Jak sugeruje światowej sławy ekspert w dziedzinie sztuki, arcydzieło włoskiego malarza Leonarda da Vinci, obecnie najdroższy obraz świata, może okazać się największym oszustwem w świecie kultury.

Strony

Reklama