Reklama

W Kijowie, na aukcji Golden Ratio sprzedano najdroższy obraz, namalowany przez rodzimego artystę. Wyjątkowa partia stała się krajobrazem Złota noc Ivana Marchuka.
Może ci się wydawać, że rysowanie jest jak dotykanie nosa językiem - niektórzy to potrafią, a niektórzy nie. Jednak nie jest to prawda. Rysowanie jest jak jazda samochodem – im więcej ćwiczysz, tym lepszym się stajesz.
W nowej serii BBC Culture, która bada sposoby, w jakie natura inspiruje artystów, Cath Pound przygląda się obrazom świata przyrody, które mogą nas uspokoić i podnieść na duchu w trudnych czasach.
Od siedmiu lat rosyjski artysta Anton Gudim zachwyca grupę fanów swoimi lekkimi komiksami, wypełnionymi czarnym humorem, sarkazmem i ironią.
W Warszawie powstał kolejny mural z wizerunkiem Kory Sipowicz, zmarłej przed trzema laty wokalistki i autorki tekstów. Dzieło zdobi ścianę budynku w dzielnicy Bielany, a datę jego oficjalnego odsłonięcia wyznaczono na 8 czerwca. To nieprzypadkowy dzi
Z dala od ośrodków miejskich, w miejscach, gdzie możemy odkrywać naturę, czujemy się wolni. Otaczanie się florą i fauną z lasów sprawia, że czujemy relację z Ziemią, ale także z nami samymi.
Wiele się mówi o grze światła, jaką geniusze malarstwa, tacy jak Soroya czy Caravaggio, potrafili delikatnie uchwycić kształty i cienie wielkich dzieł sztuki. Ale jak rozjaśnić prosty szkic wykonany ołówkiem?
Alejandra Caballero maluje sceny intymne, codzienne, ale też te istotne w życiu postaci, najczęściej kobiety. Dla artystki bardzo ważne są wyjścia, czyli drzwi i okna, bo łączą to co wewnątrz z tym co na zewnątrz.
W poniedziałek aukcja rysunku van Gogha przyniosła nowojorskiemu domowi aukcyjnemu Christie’s 10,4 miliona dolarów, czyli w przeliczeniu około 40 milionów złotych.
Nie byłoby internetu bez memów, zdjęć i fotomontaży poświęconych wspaniałym kotom i ich światu.

Strony

Reklama