Vive la France! Valentina wygrywa Eurowizję Junior

Reklama

pon., 11/30/2020 - 11:25 -- MagdalenaL

Tegoroczna edycja słynnego konkursu dla dzieci przeszła już do historii. Zwyciężczynią Eurowizji Junior 2020 jest 11-letnia Valentina Tronel z Francji, która zaśpiewała piosenkę pt. J’imagine”.

Gospodarzem 18. edycji konkursu była Polska, gdyż jego ubiegłoroczną edycję wygrała reprezentująca nasz kraj Viki Gabor. Tej samej sztuki nie udało się dokonać w tym roku 10-letniej Alicji Tracz, która z piosenką  „I’ll be standing” zajęła dopiero dziewiątą lokatę. Jednogłośne zwycięstwo odniosła młoda wokalistka z Francji Valentina Tronel. Podbiła ona serca Europejczyków i mieszkańców reszty świata piosenką „J’imagine”, opowiadającą o sile wyobraźni i spełnianiu marzeń. Jej występ, po zsumowaniu głosów jurorów i internautów, został oceniony na 200 punktów.

Tegoroczny konkurs okazał się wyjątkowy z dwóch względów. Po raz pierwszy w historii finał Eurowizji Junior organizowany był drugi raz z rzędu w tym samym państwie – Polsce. Z racji licznych restrykcji sanitarnych z powodu pandemii, tym razem w formie zdalnej, co również jest swoistym ewenementem w dziejach Eurowizji. Prowadzący z siedziby TVP w Warszawie zapowiadali występy, które odbywały się na żywo w studiach telewizyjnych każdego z dwunastu uczestniczących krajów. Największą radość mogły jednak uwiecznić kamery we Francji, bo to właśnie ona będzie przyszłorocznym gospodarzem Eurowizji Junior.

Valentina, chapeau bas!

Autor: 
Sebastian Pawlaczyk
Źródło: 

-

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama