Ida Nowakowska: życia nie można po prostu zlikwidować, bo się chce

Reklama

pt., 10/23/2020 - 21:51 -- MagdalenaL

- Uważam, że jest to temat, w którym nie można mieć stanowiska. Taki mój apel do osób, które są osobami publicznymi – jeśli się wypowiadamy na ten temat, warto się w niego wgłębić i wiedzieć, dlaczego się podejmuje takie stanowisko - powiedziała w rozmowie z "Jastrząb Post" Ida Nowakowska. Odniosła się tym samym do wczorajszego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Ida Nowakowska odniosła się do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Tancerka i dziennikarka nie ukrywa tego, że jest osobą wierzącą. W sprawie aborcji jednak starała się zachować neutralne stanowisko.

- Uważam, że jest to temat, w którym nie można mieć stanowiska. Taki mój apel do osób, które są osobami publicznymi – jeśli się wypowiadamy na ten temat, warto się w niego wgłębić i wiedzieć, dlaczego się podejmuje takie stanowisko - powiedziała w rozmowie z "Jastrząb Post".

- Ten temat jest niezwykle trudny, wrażliwy. Dotyka wielu osób i w różnym stopniu każdy inaczej przeżywa tę historię - dodała.

- Ja podchodzę do tego indywidualnie, sama nie miałam takiej sytuacji, więc staram się gdzieś otworzyć swoje serce i zrozumieć. Ale jestem wychowana tak, że wiem, że życie to jest coś, czego nie można po prostu zlikwidować, bo się chce, ma się taką zachciankę. Wszystko jest po coś - wyjaśniła jednak, dzieląc się swoją prywatną opinią.

 

CZYTAJ DALEJ: https://www.onet.pl/film/onetfilm/ida-nowakowska-zycia-nie-mozna-po-prostu-zlikwidowac-bo-sie-chce/1r46fdr,681c1dfa

 

Autor: 
Redakcja
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama