Angelina Jolie nazywa córkę Zaharę „niezwykłą afrykańską kobietą”: „Wiele się od niej nauczyłam”

Reklama

ndz., 07/19/2020 - 22:17 -- admintv

Angelina Jolie adoptowała Zaharę w 2005 roku. Dumna mama Angelina Jolie „zachwyca się” swoją córką Zaharą Jolie-Pitt.

 

45-letnia aktorka w wywiadzie wideo z ugandyjską aktywistką ds. Klimatu Vanessą Nakate dla „TIME 100Talk chwaliła 15-letnią Zaharę nazywając ją „niezwykłą afrykańską kobietą”.

„Moja córka pochodzi z Etiopii, jedno z moich dzieci… I wiele się od niej nauczyłam. Jest moją rodziną, ale jest niezwykłą afrykańską kobietą, a jej więź z jej krajem, jej kontynentem, jest to coś, czemu mogę się tylko przyglądać z podziwem - powiedziała Jolie o swojej córce, którą adoptowała w 2005 roku.

Oprócz Zahary, Jolie dzieli opiekę nad Maddoxem (18 lat), Paxem (16 lat), Shiloh (13 lat) oraz bliźniakamiKnoxem i Vivienne (11 lat) z byłym partnerem Bradem Pittem.

 

 

Choć nie mówi często o swoich dzieciach, aktorka znana z filmu Czarownica niedawno otworzyła się przed „Harper's Bazaar” na temat wychowywania dzieci wśród „rasizmu i dyskryminacji w Ameryce”.

„System, który chroni mnie, ale może nie chronić mojej córki - lub jakiegokolwiek innego mężczyzny, kobiety lub dziecka w naszym kraju ze względu na kolor skóry - jest nie do zaakceptowania”, powiedziała w czerwcu.

„Musimy rozwijać się nie tylko w kwestiach współczucia i dobrych intencji, ale również w kwestiach przepisów i polityk, które faktycznie dotyczą strukturalnego rasizmu i bezkarności” - dodaje Jolie. „Eliminowanie nadużyć w funkcjonowaniu policji to dopiero początek. Wykracza to daleko poza  to, dotyczy to wszystkich aspektów społeczeństwa, od naszego systemu edukacji po naszą politykę. ”

Od lewej do prawej: Vivienne Jolie-Pitt, Angelina Jolie, Zahara Jolie-Pitt, Shiloh Jolie-Pitt i Knox Jolie-Pitt ZDJĘCIE: DAVID FISHER / SHUTTERSTOCK

W czerwcowym wywiadzie dla „Vogue” Jolie omawiała adopcję - podróż, którą osobiście odbyła trzy razy, dla Zahary, Paxa i Maddoxa.

„Każda z nich to piękny sposób na stanie się rodziną” - powiedziała matka sześciorga. „Ważne jest mówienie o tym wszystkim z otwartością i dzielenie się tym. „Adopcja” i „sierociniec” to pozytywne słowa w naszym domu. Z moimi adoptowanymi dziećmi nie mogę mówić o ciąży, ale mówię z dużą szczegółowością i miłością o podróży, by je znaleźć i jak to było po raz pierwszy spojrzeć im w oczy ”.

„Wszystkie adoptowane dzieci mają piękną, tajemniczą rzeczywistość, która spotyka twoją” - powiedziała Jolie. „Gdy pochodzą z innej rasy i obcego kraju, ta tajemnica, ten dar, jest tak pełny. Nigdy nie mogą stracić kontaktu z ich pochodzeniem. Mają korzenie, których ty nie masz ”.

 

 

„Uczcij je. Ucz się od nich. To najbardziej niesamowita podróż którą można dzielić.” - powiedziała. „Nie wchodzą do twojego świata - to ty wchodzisz do świata każdego z nich”.

Autor: 
tłum. Patrycja Piechota
Źródło: 

People.com

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama