Rok stracony dla festiwalowiczów?

Reklama

ndz., 07/12/2020 - 15:16 -- admintv

Chociaż jeszcze jakiś czas temu wszelkie wydarzenia kulturalne zaplanowane na miesiące letnie stały pod znakiem zapytania, okazuje się, że w tym roku nawet stali bywalcy festiwali muzycznych znajdą coś dla siebie – zarówno online, jak i na żywo.

Lato bez Open’era

Najpopularniejszy polski festiwal muzyczny, Open’er Festival, odbyłby się w tym roku w dniach 1-7 lipca, jednak został odwołany – chociaż jeszcze 16 marca można było przeczytać na oficjalnej stronie festiwalu, że „Przygotowania do festiwalu trwają. Pracujemy zdalnie, ale zgodnie z planem. (…) W tej chwili nie ma przesłanek świadczących o tym, że imprezy muzyczne zaplanowane za kilka miesięcy, w sezonie letnim, kiedy powróci ciepło, miałyby zostać odwołane.” Rzeczywistość okazała się jednak inna – w tym roku Open’er Festival, ku ogromnemu rozczarowaniu wszystkich zainteresowanych, w tym roku jednak się nie odbył.

A bilety kupione…

Co można zrobić z zakupionymi miesiące wcześniej biletami? Oczywiście zachować na przyszły rok – bilety z tegorocznego, odwołanego festiwalu, uprawniają do wstępu na Open’er w dniach od 30 czerwca do 3 lipca 2021. Jeśli ktoś nie kupił biletów w tym roku, a chciałby pojechać do Gdyni za rok, niż straconego – ruszyła już sprzedaż biletów na 2021 rok. Kogo będzie można zobaczyć i posłuchać w przyszłym roku? Część zespołów i solistów już potwierdziła swoją obecność. Są to znani wykonawcy tacy jak Twenty One Pilots, Asap Rocky, Martin Garrix, The Chemical Brothers, FKA Twigs, Michael Kiwanuka, Seasick Steve, Thom Yorke Tommorrow’s Modern Boxes oraz Yungblud. Nawet jeśli w tym roku nie udało się pojechać do Gdyni na festiwal, w przyszłym roku będzie można zobaczyć swoich idoli.

W tym roku na festiwal

Czyli w tym roku wakacje są całkowicie stracone dla festiwalowiczów? Nic z tych rzeczy - część wydarzeń muzycznych w Polsce odbędzie się mimo pandemii. Na stronie festivaly.eu można znaleźć listę imprez muzycznych, które mają lub miały odbyć się tego lata. Chociaż niektóre z nich, jak na przykład Uwolnić Muzykę Festiwal w Środzie Śląskiej, OFF Festival w Katowicach czy Fest Festival w Chorzowie, anulowano, wciąż jest szansa na znalezienie czegoś dla siebie. Wspomniana strona podpowiada, że można w tym roku pojechać na przykład do Sulejowa na Organic Festival, do Bielawy na Regalowisko Festival czy do Inowrocławia na Ino-Rock Festival. Impreza muzyczna odbędzie się również w Twierdzy Wisłoujście. Można również znaleźć koncerty znanych i lubianych wykonawców – na Craft Music Festivalu zagrają znani artyści, tacy jak Grzegorz Hyży czy Kamil Bednarek. Wszystko wskazuje na to, że jeśli ktoś nie wyobraża sobie lata bez festiwali muzycznych, w tym roku również może na nie pojechać.

Autor: 
Maria Idryjan / Magdalena Zapalska
Polub Plportal.pl:

Reklama