Alan Merrill zmarł na koronawirusa. Nagrał kultowy przebój "I Love Rock 'n Roll"

Reklama

pon., 03/30/2020 - 13:17 -- zzz

Nie żyje Alan Merrill, autor i pierwszy wykonawca kultowej piosenki "I Love Rock'n'Roll". Zmarł w wyniku zakażenia koronawirusem. Alan Merrill zmarł w niedzielę, 29 marca, w Nowym Jorku. Miał 69 lat.

O śmierci muzyka poinformowała jego córka, Laura. "Koronawirus zabrał mojego ojca dziś rano. Dano mi 2 minut na pożegnanie, zanim zostałam wyproszona. Wydawał się spokojny, a gdy wyszłam, wciąż był błysk nadziei, że nie będzie paskiem po prawej stronie ekranu wiadomości CNN / Fox. Przeszłam 50 przecznic do domu wciąż z nadzieją w sercu. (...) Zanim weszłam do mojego mieszkania, otrzymałam wiadomość, że go nie ma" - napisała na Facebooku.

"Właśnie straciłam największą miłość w życiu i nie będę w stanie nikogo przytulić, ponieważ byłam narażona i muszę poddać się kwarantannie... sama" - dodała.

Zaapelowała również, by wszyscy zaczęli traktować pandemię poważnie. "Nie sądzisz, że to może spotkać ciebie lub kogoś z twojej bliskiej rodziny. Może. Zostań w domu, jeśli nie dla siebie... dla innych. Dla mojego taty. (...) Bądźcie bezpieczni" - napisała na koniec.

Wokalista i gitarzysta był frontmanem zespołu The Arrows w latach 70. Stworzył i jako pierwszy nagrał utwór "I Love Rock 'n Roll", znany później także z wersji w wykonaniu Joany Jett i The Blackhearts.

Merrill powiedział kiedyś, że napisał ten utwór jako reakcję na "It's Only Rock'n'Roll (But I Like It)" z repertuaru Rolling Stones. Cover z 1982 roku w wykonaniu Jett stał się przebojem nr 1 w Stanach Zjednoczonych i wciąż pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów rockowych.

 

 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

pap/interia

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama