Nowy film Top Gun, bez praw do oryginału? Rodzina autora pozywa wytwórnię do sądu

Reklama

pon., 06/20/2022 - 20:22 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Top Gun: Maverick/IMDb.com 

Rodzina zmarłego autora artykułu w magazynie, który był szkicem oryginalnego kinowego hitu Top Gun, złożyła 6 czerwca pozew o naruszenie praw autorskich w sądzie federalnym w Kalifornii przeciwko wytwórni Paramount Pictures za sequel pt. Top Gun: Maverick.

Top Gun z 1986 r. powstał na podstawie opublikowanego trzy lata wcześniej artykułu, autorstwa nieżyjącego już izraelskiego pisarza Ehuda Yonaya.

Według skargi otrzymanej przez CNN prawa autorskie zdążyły w tym czasie wygasnąć, w związku z czym rodzina zmarłego powiadomiła firmę.

Wytwórnia jednak miała kontynuować produkcję, aż do ukończenia jej w maju 2021 r., doskonale wiedząc, że nie posiada już do tego praw.

Z kolei strona Paramount w oświadczeniu dla CNN uznała oskarżenia za bezpodstawne i wykazała stanowisko, by to z determinacją udowodnić.

Sequel miał zostać wydany w lipcu 2019 r., ale produkcja uległa znacznemu opóźnieniu, w wyniku którego swoją premierę miał dopiero w ubiegłym miesiącu. Jest to obecnie najlepiej zarabiający film w Stanach Zjednoczonych.

Autor: 
CNN.co.jp /Tłumaczyła: Alicja Benowska
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama