Percy Jackson – nowy serial Disneya+ z Aryanem Simhadri w roli Grovera i Leah Sava Jeffries

Reklama

sob., 05/14/2022 - 19:14 -- MagdalenaL

Tytuł oryginalny: Percy Jackson – nowy serial Disneya+ z Aryanem Simhadri w roli Grovera i Leah Sava Jeffries w roli Annabeth

 

Serial Percy Jackson i Olimpijczycy na Disney+ znalazł Grovera Underwooda i Annabeth Chase!

Variety dowiedziało się, że Aryan Simhadri zagra rolę Grovera, a Leah Sava Jeffries zagra Annabeth. Dołączą oni do wcześniej ogłoszonego odtwórcy głównej roli, Walkera Scobella, który zagra Percy'ego.

 

Serial będący adaptacją serii książek Ricka Riordana został zamówiony przez streamera w styczniu. Serial opowiada fantastyczną historię tytułowego dwunastoletniego współczesnego półboga (Scobell), który właśnie zaczyna godzić się z nowo odkrytymi nadprzyrodzonymi mocami, gdy bóg nieba, Zeus oskarża go o kradzież piorunów. Z pomocą swoich przyjaciół, Grovera i Annabeth, Percy musi wyruszyć na przygodę życia, aby je odnaleźć i przywrócić porządek na Olimpie.

Grover jest satyrem, pół-chłopcem i pół-kozą, przebranym za 12-letniego chłopca. Bardzo troszczy się o innych i zawsze wybiera to, co jest dla nich najlepsze, czasem własnym kosztem. Choć z natury jest ostrożny, zawsze rzuci się w wir walki, by chronić swoich przyjaciół, a zwłaszcza najlepszego przyjaciela, Percy'ego.

Annabeth jest prawdziwą córką greckiej bogini Ateny. Jest błyskotliwym strategiem o aktywnym i ciekawskim umyśle. Spędziwszy ostatnie pięć lat w Obozie Półkrwi, pragnie sprawdzić się w ludzkim świecie, który ledwie pamięta. Szkoli Percy'ego, by mógł przetrwać w mitologicznym świecie, a on z kolei pomaga jej połączyć się z własnym człowieczeństwem.

 

Simhadri wystąpił ostatnio w remake'u filmu Disney+ Fałszywka Dwunastka i zagrał w oryginalnym filmie Disney Channel Spin. Wystąpił również w improwizowanym sitcomie Disney Channel Ogarnij To! oraz serialu animowanym Disney Junior Mira, nadworna detektyw. W swoim dorobku ma również seriale animowane Paramount+ Adventures in Wonder Park, Spongebob Film: Na ratunek, film telewizyjny Pora na przygodę: Odległe krainy oraz film WWE/Netflix Turniej główny.

Reprezentują go firmy Paradigm, Industry Entertainment i Goodman Genow.

Jeffries znana jest z roli Loli w dramacie muzycznym Fox Imperium, a także z roli córki Lil Rel Howery, Erici, w multikameralnej komedii Fox Rel. Wystąpiła również w filmie Lifetime Faith Under Fire. W najbliższym czasie będzie można ją zobaczyć u boku Idrisa Elby w thrillerze Beast oraz w filmie Amazona Something From Tiffany's wyprodukowanym przez Hello Sunshine.

Jest reprezentowana przez The Osbrink Agency, M88 i Fox Rothschild.

 

Produkcja Percy Jackson i Olimpijczycy rozpocznie się wkrótce w Vancouver. Riordan i Jon Steinberg napiszą scenariusz pilotażowy, a James Bobin zajmie się reżyserią. Steinberg i jego partner producencki Dan Shotz nadzorują serial i pełnią funkcję producentów wykonawczych, obok Bobina, Ricka Riordana, Rebeki Riordan, Berta Salke, Moniki Owusu-Breen, Jima Rowe'a, Andersa Engströma, Jeta Wilkinsona oraz Ellen Goldsmith-Vein, Jeremy'ego Bella i D.J. Goldberga z Gotham Group. Za produkcję odpowiada studio 20th Television. Salke był wcześniej prezesem Touchstone Television i to on rozpoczął prace nad serialem. Produkcja ma się rozpocząć latem tego roku.

 

Autor: 
Autor: Joe Otterson / Tłumaczenie: Klaudia Bredlak
Polub Plportal.pl:

Reklama