Pierwsza zapowiedź filmu „Barbie” z Margot Robbie w roli głównej

Reklama

ndz., 05/08/2022 - 23:56 -- MagdalenaL

Plastikowe życie z pewnością wygląda fantastycznie dla Margot Robbie, po tym, jak wytwórnia Warner Bros. pokazała fanom Barbie fragmenty nadchodzącego filmu.

Na pierwszym zdjęciu zapowiadającym premierę w 2023 roku, opublikowanym w mediach społecznościowych, australijska aktorka z wielkim, lśniącym uśmiechem zasiada za kierownicą szokująco różowego Chevroleta Corvette.

Fani klasycznej lalki z pewnością z zainteresowaniem zobaczą interpretację hollywoodzkiego studia – i oczywiście garderobę Barbie. W pierwszej odsłonie Robbie ma na sobie bluzkę z odkrytymi plecami w niebiesko-białe paski, którą uzupełnia opaska w kropki i bransoletka z grubych koralików. Jej blond włosy ułożone są w luźne fale poniżej ramion.

Zdjęcie zostało opublikowane na Twitterze przez Warner Bros. Pictures z prostym opisem: „#BARBIE 21 lipca, 2023 – tylko w kinach”. Studio jest własnością macierzystej spółki CNN, Warner Bros. Discovery.

Ryan Gosling zagra rolę Kena w filmie w reżyserii Grety Gerwig, która wraz z Noah Baumbachem napisała również scenariusz. W obsadzie znaleźli się również Will Farrell i America Ferrera.

Przełom w karierze Robbie nastąpił, gdy zagrała u boku Leonarda DiCaprio w mrocznej komedii Martina Scorsese Wilk z Wall Street.

Była nominowana do Oscara za rolę nieszczęsnej łyżwiarki olimpijskiej Tonyi Harding w filmie Ja, Tonya z 2017 roku. Wcieliła się również w postać Harley Quinn, czarnego charakteru z komiksów DC Comics.

Barbie pojawiła się po raz pierwszy w 1959 roku, gdy Ruth Handler, jedna z założycielek firmy Mattel, zainspirowała się, obserwując swoją córkę Barbarę, która godzinami bawiła się papierowymi lalkami. Jak podaje strona internetowa firmy Mattel, dostrzegła ona „okazję, by stać się mistrzem i inspirować dziewczynki, wprowadzając trójwymiarową lalkę, która pokazuje im, że mogą być kimkolwiek”.

Pierwsza Barbie miała blond włosy, niebieskie oczy i ubrana była w kostium kąpielowy. Wcielała się ona w przeróżne postacie, od sekretarki po astronautkę i pierwszą damę.

Firma Mattel oblicza, że co sekundę na świecie sprzedawane są dwie lalki Barbie.

Autor: 
Lianne Kolirin / tłum. Kamila Kula
Polub Plportal.pl:

Reklama