Netflix rezygnuje z Pearl, animowanego serialu Meghan Markle

Reklama

czw., 05/05/2022 - 22:38 -- MagdalenaL

Zapowiedziany w zeszłym roku serial jest jednym z kilku porzuconych projektów przez streamingowego giganta.

 

W ubiegłym miesiącu Netflix ogłosił gwałtowny spadek liczby subskrybentów i ostrzegł, że kolejne miliony osób zamierzają zrezygnować z usługi.

Spowodowało to spadek wartości rynkowej firmy o ponad 50 miliardów dolarów, a eksperci ostrzegli, że Netflixa czeka walka o powrót na właściwe tory.

Archewell Productions, firma założona przez księcia i księżną Sussex, ogłosiła w zeszłym roku, że Meghan będzie producentem wykonawczym filmu Pearl.

Serial miał opowiadać o przygodach 12-letniej dziewczynki, dla której inspiracją są znane historii, wpływowe kobiety.

Netflix potwierdził jednak, że będzie kontynuował współpracę z Archewell Productions nad wieloma projektami, w tym nad serialem dokumentalnym Heart of Invictus.

Serial skupi się na sportowcach biorących udział w Invictus Games dla rannych weteranów, imprezie założonej przez księcia Harry'ego, która odbyła się w Hadze w 2022 roku.

Firma Archewell Productions nie odpowiedziała bezpośrednio na prośbę BBC o komentarz.

Netflix poinformował również, że nie będzie kontynuował prac nad dwoma serialami animowanymi dla dzieci: Dino Daycare oraz Boons and Curses.

W kwietniu Netflix poinformował, że łączna liczba subskrybentów spadła o 200 tys. w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku, co znacznie odbiega od zakładanego celu.

Ostrzegła również, że w ciągu trzech miesięcy poprzedzających lipiec z usługi może zrezygnować jeszcze około dwóch milionów użytkowników.

Niektórzy analitycy przewidywali, że po okresie bardzo silnej ekspansji w czasie pandemii, firmie skończyły się proste sposoby na rozwój działalności.

 

Aby zaoszczędzić pieniądze, konsumenci ograniczają korzystanie z serwisów streamingowych, a niektórzy uważają, że jest zbyt wiele treści do wyboru w obliczu lawiny konkurencji ze strony takich platform, jak Disney i Amazon.

 

Autor: 
Autor: BBC; Tłumaczenie: Patrycja Marcinkowska
Polub Plportal.pl:

Reklama