Perkusista The Offspring wyznaje, że zespół wykluczył go, ponieważ nie chciał się zaszczepić

Reklama

czw., 08/05/2021 - 13:02 -- MagdalenaL

Tytuł oryginalny: Perkusista The Offspring wyznaje, że zespół wykluczył go z trasy koncertowej za to, że nie chciał się zaszczepić

Pete Parada informuje, iż został usunięty z zespołu The Offspring i ich trasy koncertowej z powodu odmowy zaszczepienia się przeciwko COVID-19.

Perkusista zamieścił długi wpis na swoim zweryfikowanym koncie na Instagramie, mówiący o tym, że ma „przykre i trudne do przekazania wieści”.

Biorąc pod uwagę moją osobistą historię medyczną i profil skutków ubocznych tych szczepień, mój lekarz doradził mi, abym w tym momencie nie decydował się na szczepienie – czytamy w jego wpisie.

Złapałem wirusa ponad rok temu, był dla mnie łagodny – więc jestem pewien, że dam sobie z nim radę ponownie, ale nie jestem pewien, czy po szczepieniu przetrwałbym zmagania z zespołem Guillaina-Barrégo, z którym walczę od dzieciństwa i który ewoluował, stanowiąc coraz większe zagrożenie dla mojego życia.

Wariant Delta błyskawicznie rozprzestrzenia się wśród osób niezaszczepionych. W związku z tym pojawiają się coraz większe wymagania wobec organizatorów koncertów czy władz miejskich, między innymi mają one wymagać od ludzi, by się szczepili.

Parada napisał w swoim wpisie: ponieważ nie jestem w stanie dostosować się do tego, co staje się coraz bardziej nakazem branży, niedawno zdecydowano, że nie jest to bezpieczne, bym przebywał w studiu czy w trasie.

Wspominam o tym, ponieważ nie zobaczycie mnie na nadchodzących koncertach – napisał. Chcę również podzielić się moją historią, aby każdy, kto doświadcza cierpienia i odosobnienia, wiedział, że nie jest z tym sam.

Parada wyznał także, że „nie ma żadnych negatywnych uczuć” wobec zespołu, którego jest częścią od 2007 roku.

Robią to, co uważają za najlepsze dla nich, a ja robię to samo – czytamy w jego wpisie. Życzę całej rodzinie Offspring wszystkiego najlepszego, gdy tylko wróci do pracy!

CNN zwrócił się do przedstawicieli zespołu o komentarz.

Autor: 
Tłum. Julia Barć
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama