Zdjęcia z planu „Thor 4": Jak Christian Bale odzwierciedli postać Gorra Bogobójcy

Reklama

śr., 08/04/2021 - 23:11 -- MagdalenaL

Nowe zdjęcia z planu Thor: Love and Thunder pozwalają nam rzucić okiem na antagonistę filmu, Gorra Bogobójcę, granego przez Christiana Bale’a.

Najnowsze ujęcia z planu Thor: Love and Thunder pozwalają nam rzucić okiem na głównego złoczyńcę, Gorra Bogobójcę, w rolę którego wcieli się Christian Bale. Film jest dla reżyserki Taiki Waititi i Chrisa Hemswortha projektem, w którym ponownie połączą swoje artystyczne siły po tym, jak po raz pierwszy współpracowali nad filmem Thor: Ragnarok, więc zrozumiała jest niemała ekscytacja nowym filmem. Ogólny zarys fabuły nie jest jeszcze znany, ale w tej historii to Gorr Bogobójca będzie naszym głównym czarnym charakterem.

Oficjalnie ogłoszony podczas konwentu Comic-Con 2019 w San Diego Thor: Love and Thunder przełamuje formułę MCU, robiąc z asgardzkiego Avengera pierwszego superbohatera, który otrzyma czwarty niezależny film. Było to w większości podyktowane sukcesem Ragnaroka i niesamowicie pozytywną reakcją na jego wątek w Avengers: Wojna bez granic i Avengers: Koniec gry. Niemniej jednak, nadchodzący hit kinowy nie będzie skupiony wyłącznie na Thorze. Jane Foster (w którą wcieli się Natalie Portman) także powraca do franczycy i tym razem dostanie własną postać superbohaterki, Potężnej Thor. Najważniejsze zdjęcia do filmu właśnie chwilowo zakończyły się w Australii, jednak, jak się okazuje, w trakcie są dodatkowe prace.

Dzięki uprzejmości „The Daily Mail” mogliśmy zobaczyć świeże zdjęcia Bale’a w przebraniu Gorra Bogobójcy w trakcie nagrań do Thor: Love and Thunder. Ekipa przeniosła się z „kraju odwróconego do góry nogami” do Malibu. Nie wiadomo jednak, jak długo potrwają wszelkie poprawki.

Biorąc pod uwagę brak jakiegokolwiek kontekstu tych ujęć, trudno jest określić, co konkretnie dzieje się w scenie, w której bierze udział Bale. Żadnego innego czołowego aktora z ekipy Thor: Love and Thunder nie widać na zdjęciach, więc całkiem możliwe, że aktor był nagrywany w tej scenie całkiem solo. Co ciekawe, nie jest znany powód, dla którego Marvel zdecydował, że ujęcia do filmu muszą być kręcone właśnie w tym miejscu. Według „The Daily Mail”, Bale był widziany podczas swoich spacerów na plaży pomiędzy ujęciami. Niezależnie od historii kryjącej się za tymi zdjęciami, fakt, że do roli jako Gorr nosi pełne protezy, jest imponujący. Biorąc pod uwagę to, jak zaawansowana jest obecnie technologia efektów wizualnych, opcją byłoby stworzenie wszystkich efektów komputerowo poprzez CGI. A jednak, idąc w ślady Paula Bettany’ego, Karen Gillan i Dave’a Bautisty grających kolejno Vision, Nebulę i Draxa Niszczyciel, wybrali stylizację z użyciem makijażu. Nie oznacza to oczywiście, że nie zostaną naniesione żadne graficzne poprawki. Prawdopodobnie drobne detale zostaną dodane w post-produkcji.

Względnie nowa postać z komiksów Marvela, Gorr Bogobójca, pojawił się po raz pierwszy w styczniowym komiksie z 2015 roku, Thor: God of Thunder tom 2, jednak początki jego historii sięgają 3.000 lat wstecz. Pochodzący z wymarłej planety anty-bohater przeżył kryzys wiary po tym, jak cała jego rodzina zginęła przez trudne warunki jego ojczystego świata. Koniec końców poprzysiągł on zemstę na bogach, oddając się broni zwanej All-Black the Necrosword, której użył do zabicia swojej pierwszej boskiej ofiary. W komiksie spotyka na swojej drodze Thora, którego następnie torturuje po to, aby wyjawił mu lokalizację Asgardczyków. To ciekawe, ile elementów z tej historii pojawi się w Thor: Love and Thunder. Marvel lubi unowocześniać swoje postaci, jednak zazwyczaj pozostaje wierny oryginalnym historiom dla poszanowania komiksów.

Autor: 
Ana Dumaraog / tłum. Marta Gołaszewska
Polub Plportal.pl:

Reklama