Nowy film studia Ghibli “Earwig i Wiedźma” będzie miał swoją premierę 27 sierpnia

Reklama

śr., 08/04/2021 - 16:49 -- MagdalenaL

Nowy film animowany 3D studia Ghibli “Earwig i Wiedźma” (ang. “Earwig and the Witch”)  będzie miał swoją premierę 27 sierpnia. Pierwotnie premiera miała odbyć się 29 kwietnia, lecz ze względu na sytuację epidemiczną wywołaną rozprzestrzenianiem się nowego wariantu koronawirusa, postanowiono odłożyć premierę w czasie.

Wymyślony przez Hayao Miyazakiego oraz wyreżyserowany przez jego syna, Gorō Miyazakiego, to pierwszy pełnometrażowy film animowany studia Ghibli wyprodukowany w całości w 3D. Film oparty jest na powieści brytyjskiej autorki powieści fantasy dla dzieci Diany Wynne Jones, znanej z powieści “Ruchomy Zamek Hauru”, na podstawie której Hayao Miyazaki wyreżyserował film o tym samym tytule. „Earwig i Wiedźma” opowiada historię sieroty, która dorasta, nie wiedząc że jest córką czarownicy. Film został zakwalifikowany do oficjalnej selekcji Cannes 2020 i był już pokazywany w Ameryce Północnej, Australii, Europie i Azji.  W Japonii został wyemitowany 30 grudnia 2020 roku przez stację telewizyjną NHK.

Film “Earwig i Wiedźma” otrzymał nową datę premiery, a do oryginalnego materiału filmowego dodano nowe sceny. Film będzie również wyświetlany w Dolby Cinema, które wykorzystuje nowoczesną technologię audio i wizualną, aby zapewnić widzom niezwykłe wrażenia.

Ponadto, nowa wystawa “Earwig i Wiedźma” jest obecnie prezentowana w Muzeum Ghibli w Mitace. Muzeum można odwiedzić tylko po uprzedniej rezerwacji biletów.

Autor: 
Tłum. Katarzyna Barańska
Polub Plportal.pl:

Reklama