Wystawa Chihara Shiota: The Soul Shakes powędruje do Long Muzeum w Szanghaju

Reklama

wt., 08/03/2021 - 17:34 -- MagdalenaL

Wystawa Chihara Shiota: The Soul Shakes, która w 2019 roku gościła w Muzeum Sztuki Mori i przyciągnęła ponad 660 tys. zwiedzających, powędruje teraz do Long Muzeum w Szanghaju. Wystawa będzie czynna od 18 grudnia do 6 marca 2022 roku.

Owa wystawa jest największą w historii indywidualną wystawą Chiharu Shioty. Podtytuł The Soul Shakes wyraża pragnienie artystki, aby przekazać innym poruszenie jej serca, które drży pod wpływem niewypowiedzianych emocji.

Wystawa w Mori Muzeum obejmowała kompleksowy przegląd ostatnich 25 lat działalności artystki, od jej wczesnych prac, do tych najnowszych, w tym: instalacje na wielką skalę, rzeźby, wideo-performance, fotografie, rysunki i materiały związane ze sztukami performatywnymi.
Objazdowa wystawa w Szanghaju została zorganizowana wspólnie przez Muzeum Sztuki Mori i Long Muzeum, a jej kuratorką jest dyrektorka Muzeum Sztuki Mori — Mami Kataoka. Jak informuje dział PR Muzeum Long, na wystawie znajdą się te same dzieła, co w Muzeum Sztuki Mori, ale z trasą zwiedzania dostosowaną do przestrzeni wystawienniczej.

Shiota konsekwentnie realizuje ideę “obecności w nieobecności”. Wystawa ta będzie okazją do poznania sensu i podróży życia oraz delikatności duszy, które Shiota poddaje pewnej wątpliwości.

W latach 2019 - 2021 wystawa miała odwiedzić także Muzeum Sztuki Busan (Korea Płd.), Galerię Sztuki Queensland / Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Brisbane (Australia), Muzeum MACAN (Indonezja) oraz Muzeum Sztuk Pięknych w Tajpeju (Tajwan), aczkolwiek z powodu koronawirusa, wystawy w Indonezji oraz Australii zostały przełożone, a nowa data nie została jeszcze potwierdzona.

 

Autor: 
Tłum. Zofia Miecznikowska
Polub Plportal.pl:

Reklama