Maneskin korzysta z danej im uwagi: „Możemy teraz dotrzeć do tak wielu ludzi”

Reklama

pon., 07/26/2021 - 01:32 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Eurovision Song Contest / YouTube Screenshot

Członkowie Maneskin, którzy w maju zwyciężyli w Konkursie Piosenki Eurowizji z Zitti E Buoni, chcą teraz, gdy znajdują się w centrum uwagi, wykorzystać wszystkie możliwości.

„W ostatnich tygodniach byliśmy zajęci pisaniem nowej muzyki i udzielaniem wywiadów”, opowiada NU.nl basistka, Victoria De Angelis.

„Jest tyle do zrobienia i teraz, kiedy mamy możliwość, chcemy korzystać ze wszystkich okazji, także z myślą o przyszłości. Czasem jest to trudne, aby wszystko zorganizować, ale to jest to, czego chcemy i jesteśmy wdzięczni, że mamy teraz tak wiele możliwości”.

Zespół był już popularny we Włoszech, gdzie w 2017 roku zajął drugie miejsce w programie X Factor. Następnie wydał swój debiutancki album, a na początku tego roku wygrał prestiżowy festiwal piosenki w San Remo, który decydował o tym, kto pojedzie na Konkurs Piosenki Eurowizji.

„Właściwie robimy teraz wszystkie rzeczy, które wcześniej robiliśmy we Włoszech, tyle, że w całej Europie”, tłumaczy wokalista Damiano David. „Możemy teraz dotrzeć do tak wielu ludzi”, mówi gitarzysta Thomas Raggi. Zespół ma nadzieję zagrać tego lata na różnych festiwalach, a także dawać własne koncerty. W piątek ogłoszono, że Maneskin wystąpi podczas Paaspop we wrześniu.

„Jesteśmy zawsze zajęci pisaniem nowych piosenek”

Mimo, że Maneskin wydało w marcu album Teatro d'ira - Vol. 1, trwa już intensywna praca nad następnym. „Jesteśmy zawsze zajęci pisaniem nowych piosenek”, tłumaczy De Angelis. „Piosenka, którą teraz piszesz, nie musi koniecznie pojawić się na kolejnym albumie, może wykorzystasz ją dopiero za parę lat. Ale uważamy, że to dobrze, aby zajmować się tworzeniem, bo w ten sposób możesz przerobić wszystko, czego doświadczasz”.

David uważa także, że świat zasłużył sobie, aby usłyszeć nową muzykę teraz, gdy zespół jest tak popularny. „Nie będziemy jedynie udzielać wywiadów. To jest oczywiście też fajne, ale w ostateczności jesteśmy muzykami i chcemy pokazać nowe owoce naszej pracy”.

Piszą w czwórkę: David, De Angelis, Raggi i perkusista Ethan Torchio. „Nie mamy stałej metody pracy”, mówi David. „Czasem utworowi daje początek riff gitarowy, czasem uderzenie bębna, a czasem melodia. Staramy się za każdym razem próbować nowych rzeczy i każdy z nas ma swoją wyjątkową historię, co sprawia, że każdy może w inny sposób przyczynić się do procesu twórczego”.

Autor: 
Sjan Verhoeven / tłum. Wiktoria Dzido
Polub Plportal.pl:

Reklama