Amy Adams wystąpi w ekranizacji pamiętnika "Finding The Mother Tree"

Reklama

czw., 05/06/2021 - 19:18 -- MagdalenaL

Nie każdy naukowiec może poszczycić się tym, że zainspirował Jamesa Camerona. Suzanne Simard może. Prawa do ekranizacji jej pamiętnika, Finding The Mother Tree, zostały natychmiast wykupione. Jednym z producentów filmu będzie Jake Gyllenhaal, a wystąpi w nim Amy Adams.

Simard jest znaną na świecie badaczką, która odkryła, w jaki sposób drzewa komunikują się pod ziemią poprzez sieć utworzoną z grzybów, co na zawsze zmieniło nasz sposób postrzegania drzew. I jeśli pomysł porozumiewających się drzew brzmi znajomo dla kinomanów, na myśl nasuwa się zapewne Drzewo Dusz z Awatara.

Jednak podróż Simard do jej aktualnej pozycji nie była wcale łatwa: podczas gdy jej rewolucyjne odkrycia odnośnie „Drzew Matek” i ich łączenia otaczającego je życia były początkowo odrzucane, a nawet ośmieszane, teraz mają solidne oparcie w badaniach i danych.

Adams będzie zarówno producentką, jak i gwiazdą filmu, i wygląda na pełną entuzjazmu w stosunku do roli: „Powieść Suzanne jest inspirująca. Zachwyciła nas narracją o budzącej szacunek sile natury i fascynujących paralelach w prywatnym życiu Suzanne”, mówi w oświadczeniu. „Na zawsze zmieniła nasze postrzeganie świata i wzajemnych połączeń naszego środowiska. Finding The Mother Tree to nie tylko przepiękny pamiętnik o mającym wpływ na rzeczywistość życiu kobiety, to także wezwanie do działania na rzecz ochrony i zrozumienia natury, a także połączenia się z jej światem. Jesteśmy podekscytowani tym, że razem z Jakiem i Rivą [Marker, produkcyjną wspólniczką Gyllenhaala] przeniesiemy ważną historię życia Suzanne na ekran i zwiększymy zasięg jej przełomowej pracy”.

Autor: 
James White / tłum. Joanna Niemczyk
Polub Plportal.pl:

Reklama