Zastawa stołowa Celii Arcos

Reklama

śr., 04/28/2021 - 09:48 -- MagdalenaL

Zdjęcie: S. Hermann & F. Richter / Pixabay

Celia przejrzała na oczy w Vigo i ukończyła studia plastyczne na UB w Barcelonie, specjalizując się w projektowaniu graficznym. Od lat jest w szczególny sposób związana ze światem muzyki, realizuje okładki płyt, plakaty itp. we współpracy z wytwórnią Ernie Records.

Obecnie zaangażowana jest w projekt, który pokazuje jej prace jako dekoracje na takich powierzchniach jak talerze czy kafelki.

Fascynuje mnie rysowanie i malowanie, choć nie czuję się w nich szczególnie komfortowo. Mimo przeszkolenia w tych dyscyplinach wolę posługiwać się już stworzonymi obrazami, aby nadać im nowe życie w innej epoce. Lubię ratować „skarby” z innych czasów i ubierać je w inny kontekst.

W swoich pracach wykorzystuje stare czarno-białe obrazy z lat 40., 50., 60. ... i łączy je z żywymi kolorami i geometrycznymi kształtami, próbując stworzyć nowe konfiguracje.

Zasadniczo jest to proces wyszukiwania i komponowania, którego podstawowym narzędziem jest komputer. Po utworzeniu obrazy są drukowane jako kalki ceramiczne i starannie przyklejane na talerzach, następnie trafiają do ceramicznego piekarnika i gotowe!

Autorka wykonuje również zlecenia prywatne, przy których lubi słuchać historii tych, którzy jej zaufali. Klienci opowiadają jej często o swoim życiu, każdy ma jakiś ciężar do zrzucenia.

 

Autor: 
Silvia García, tłum. Dominika Fijołek
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama