„Do wszystkich chłopców: Zawsze i na zawsze” – ostatnie spotkanie z bohaterami

Reklama

pon., 04/12/2021 - 20:07 -- MagdalenaL

Tytuł oryginalny: „Do wszystkich chłopców: Zawsze i na zawsze” – ostatnie spotkanie z bohaterami, którzy ożywili komedie romantyczne

W sam raz na Walentynki Netflix wypuścił najnowszą odsłonę jednej ze swoich oryginalnych produkcji, które odniosły największy sukces.

Seria Do wszystkich chłopców, będąca adaptacją powieści Jenny Han, okazała się jedną z najbardziej udanych prób stworzenia nowej komedii romantycznej, która jest lubiana przez wszystkich.

Nowy film - Do wszystkich chłopców: Zawsze i na zawsze w reżyserii Michaela Fimognariego nie do końca oddaje urok dwóch pierwszych filmów, ale pozostaje jako ostatni rozdział historii.

Jeśli jesteś fanem poprzednich części - ta również Cię nie zawiedzie. Komedia dla nastolatków metaforycznie otula delikatnym kocem i serwuje domowe ciasteczka, które niosą zapach czystej pierwszej miłości.

Ostatni rok w liceum to główne wydarzenia w Do wszystkich chłopców 3. Lara Jean (Lana Condor) wraca z rodzinnej wycieczki do Korei i rozważa swoje plany na studia, które okazują się wyzwaniem dla jej związku z Peterem Kavinskim (Noah Centineo). Następnie mają miejsce typowe licealne udręki, które, chociaż są już boleśnie znane i wyczerpane, nadal stanowią istotną część życia większości nastolatków.

Lara Condor i Noah Centineo są idealną parą telewizyjną. To nie przypadek, że ta seria rozsławiła ich nazwiska.

Jest między nimi bardzo dużo zaufania, co sprawia, że nawet najsłodsze chwile wyglądają autentycznie i swobodnie. Ich chemia wykracza poza zwykłe przenoszenie iskier i dodaje czegoś dziecinnie czystego, z czego wychodzą naprawdę przekonujące sceny.

To, co sprawia, że Do wszystkich chłopców jest wyjątkową i odmienną serią komedii romantycznych, jest to, że nawet drugoplanowe postacie są tak samo zauważone i ukochane jak główni bohaterowie. Dynamika między Larą Jean a siostrami, ciepłe relacje z tatą oraz relacje z jej szkolnymi przyjaciółmi nie są mniej interesujące niż jej romantyczny związek z Peterem. Obsada drugoplanowa jest świetna i doprawia całą historię szczyptą świeżości.

Michael Fimognari przejął pałeczkę reżyserską od Susan Johnson po pierwszym filmie z serii, w którym był głównym reżyserem zdjęciowym. Zawdzięczamy mu delikatne światło, które widać we wszystkich trzech filmach i przyczynia się do poczucia maksymalnego komfortu. To właśnie sprawia, że Do wszystkich chłopców jest relaksującym doświadczeniem, które wyznacza nowe standardy dla gatunku komedii romantycznej.

Do wszystkich chłopców opiera się na urzekającej atmosferze, która została pomyślnie zbudowana w poprzednich dwóch filmach. Tutaj wszystko wydaje się być pomnożone przez 100.

Jeszcze więcej cukierkowych kolorów i kostiumów, jeszcze więcej dekoracji, jak z drogiego magazynu, jeszcze szczęśliwsze chwile wpasowane w podkład muzyczny. Niezwykle schludna, perfekcyjna “instagramowa estetyka” to celowo poszukiwany efekt, który jednak lepiej został zrealizowany w poprzednich częściach. Jest tu za dużo wszystkiego i chociaż jest to wizualna rozkosz dla oka, czasami jest rozpraszające i fragmentaryczne.

Co jednak najważniejsze, postacie dorastają. Nie oczekuj czegoś niewidzialnego, ale przynajmniej w miarę możliwości Lara Jean i Peter Kavinsky przechodzą przez różne trudności i dochodzą do rozwiązania. Inteligencja emocjonalna, z jaką przedstawiana jest 17-letnia para, jest godna pochwały, nie pozbawiając ich nieuchronnej naiwności i pośpiechu tkwiących w młodości. Główni bohaterowie są szczególnie wzruszający w swoich relacjach i sprawiają, że tęsknisz za motylami w brzuchu i uginającymi się kolanami.

Poza tym, że widzowie marzą o szkolnej miłości, film utula każdego, kto z powodu pandemii tęskni za podróżami i spędzaniem wspólnie świąt. Jeśli usuniemy dialogi i zostawimy tylko turystyczne widoki i imprezy, Do wszystkich chłopców: Zawsze i na zawsze stanie się pokazem slajdów ze “świata przed koronawirusem”. Zobaczysz fantastyczne ujęcia Seulu z jego najbardziej niezwykłymi, turystycznymi miejscami, a także wieczny klasyk - wyjątkowy Nowy Jork.

Ścieżka dźwiękowa do Do wszystkich chłopców, podobnie jak dwa poprzednie filmy, jest pełna starych i nowych hitów, które tworzą playlistę, która może przenieść klimat filmu na codzienne życie. Oczywiście, jeśli podoba ci się trylogia, możesz również przeczytać książki Jenny Han.

Na pewno będziemy tęsknić za Larą Jean i Peterem Kavinskym, ale nadal spełniali swoją misję - udowodnili, że komedie romantyczne wciąż mogą być atrakcyjne.

A teraz jest idealny czas na to, by założyć różowe okulary i cieszyć się słodką, romantyczną komedią dla nastolatków przez co najmniej dwie godziny, bez śladów cynizmu i negatywności. Po zakończeniu oglądania możesz poczuć nagłą inspirację do pisania listów miłosnych. W końcu bycie romantycznym jest zawsze modne.

Autor: 
Снежана Симеонова / Tłumaczenie: Yasmeen Ibupoto
Polub Plportal.pl:

Reklama