Phoebe Waller-Bridge dołączyła do obsady nowego Indiany Jonesa

Reklama

sob., 04/10/2021 - 20:18 -- MagdalenaL

 Fot: David Condrey z Pixabay 

Wielokrotnie nagradzana gwiazda oraz twórczyni serialu Fleabag pojawi się u boku Harrisona Forda w piątej części popularnej serii przygodowej. 

Phoebe Waller-Bridge dołączy do Harrisona Forda w piątej części przygód Indiany Jonesa. 

Zdobywczyni nagród Emmy, gwiazda oraz twórczyni serialu Fleabag pojawi się w nieznanej jeszcze roli w najnowszej części serii Indiana Jones. Wszystkie poprzednie części cyklu wyreżyserował Steven Spielberg. Tym razem za kamerą stanie James Mangold, który w ostatnim czasie pracował nad takimi tytułami jak Logan i Le Mans ‘66. Spielberg mówił, że chciałby ,,przekazać bicz Indy’ego młodszej generacji, która wniesie do historii nową perspektywę’’. 

Spielberg pozostanie jednak jednym z producentów filmu. Dołączą do niego Kathleen Kennedy, Frank Marshall, i Simon Emanuel. 

,,Jestem podekscytowany początkiem nowej przygody i współpracą z wymarzoną drużyną największych twórców filmowych wszechczasów,’’ mówi Mangold. ,,Steven, Harrison, Kathy, Frank, i John są moimi artystycznymi wzorami do naśladowania. Do tego mamy Phoebe - która jest oszałamiającą aktorką oraz błyskotliwą twórczynią - i chemię, którą z pewnością wniesie na plan. Czuję się równie szczęśliwy, jak sam Indiana Jones.’’ 

Film będzie kontynuacją Indiany Jonesa i Królestwa Kryształowej Czaszki z 2008 roku. Obraz otrzymał mieszane recenzje, lecz zarobił na całym świecie ponad 790 mln dolarów. Ma to być ostatni raz, kiedy 78-letni Harrison Ford wcieli się w tego kultowego łowcę przygód. 

,,Przez długi czas obserwowaliśmy, jak ta postać się rozwija, i jest to jak najbardziej właściwe, aby [Indiana Jones] powrócił raz jeszcze, w naprawdę wielkim filmie,’’ mówił Ford w 2013 roku. 

Phoebe Waller-Bridge zyskała uznanie dzięki swojemu serialowi Fleabag - komediodramacie liczącemu dwa sezony. Ma także doświadczenie w pracy przy kasowych seriach filmowych: była jedną z gwiazd Han Solo: Gwiezdne Wojny - Historie. Waller-Bridge pracowała także nad scenariuszem najnowszego filmu o przygodach agenta 007 - Nie Czas Umierać. Ostatnio dołączyła także do obsady serialu będącego rebootem Pana i Pani Smith, w którym pojawi się u boku Donalda Glovera.  

Najnowszy film z serii Indiana Jones nie ma jeszcze tytułu, a jego premiera kinowa zapowiadana jest na lipiec 2022. 

Autor: 
Benjamin Lee, tłum.: Jagoda Chudzińska
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama