Pierwszy komiks o Supermanie zostaje sprzedany za 2,7 milionów euro

Reklama

sob., 04/10/2021 - 20:11 -- MagdalenaL

Fot: David Bruyland z Pixabay 

13-stronicowa historia z 1938 roku uważana jest za początek gatunku super bohaterów.

Superman, klasyk wśród amerykański bohaterów komiksów, po raz pierwszy trafił do kiosków w kwietniu 1938 roku w Action Comics # 1. Nikt nie podejrzewał, że ta 13-stronicowa historia napisana przez Jerry'ego Siegela i narysowana przez Joe Shustera stanie się początkiem nowego gatunku superbohaterów. Ten komiks był pierwotnie sprzedawany za 10 centów. W ubiegłą środę został sprzedany na aukcji na stronie ComicConnect za 3,2 miliona dolarów, czyli około 2,7 miliona euro.

Szacuje się, że istnieje tylko około 100 kopii debiutu latającego człowieka, z oryginalnego nakładu liczącego 200 000 egzemplarzy. Jest to najcenniejszy komiks. Nie był to bynajmniej pierwszy przypadek, gdy na aukcji tego numeru działo się istne szaleństwo. W sierpniu 2014 roku egzemplarz z serwisu eBay został sprzedany za ponad trzy miliony euro. Trzy lata wcześniej aktor Nicolas Cage ustanowił rekord, sprzedając tę pożądaną kopię ze swojej osobistej kolekcji za prawie dwa miliony.

Vincent Zurzolo, współwłaściciel ComicConnect, skomentował w komunikacie prasowym, że ta kopia Action Comics # 1 została znaleziona w pudełku pełnym magazynów filmowych z lat 30. XX wieku w „prawie nienaruszonym stanie” i że ten komiks „naprawdę był czymś spektakularnym do zobaczenia”.

Autor: 
tłum: A.M. 
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama