Najczęściej Czytane

20 dotychczas najlepiej sprzedających się książek w 2016 roku (16196)
Można wiele powiedzieć o człowieku obserwując jego upodobania podczas zakupów online: jego zainteresowania, hobby, plany i troski.
Krystyna Janda - człowiek z teatru (7355)
Napisano oraz powiedziano o niej zarówno wiele dobrego, jak i złego. Nie spoczywa na laurach, a codzienną, sumienną pracą wytrąca bezzasadnej krytyce oręż z rąk. Nadano jej rozmaite tytuły, nazywając m.in. najbardziej wpływową kobietą w Polsce,
Witek Muzyk Ulicy w absolutnie genialnym antyemigracyjnym songu "Do Londyńczyków" [wideo] (4557)
To nagrane telefonem komórkowym obejrzało na Facebooku już 150 tys. osób. Wykonawcą absolutnie rewelacyjnej piosenki "Do Londyńczyków" jest Witold Mikołajczuk, muzyk-samouk. Całego smaku wykonaniu tej piosenki dodaje sceneria - podwórko starej kamienicy przy ulicy Wilczej 29A w Warszawie. I Witek z ulicy na bosaka przygrywający sobie na akordeonie i oczekujący aż ktoś rzuci z okna kilka złotych...
CZESKA NAUCZYCIELKA NIEŚWIADOMIE ZAGRAŁA W FILMIE DLA DOROSŁYCH? (4171)
Czeski sen - czeski film, to pojęcie znane każdemu Polakowi, podobnie jak słynne czeskie powiedzonko "to se ne vrati" Oto historia o nauczycielce z prowincji, która postanowiła sobie trochę dorobić na boku.
HENRYK SIENKIEWICZ KU POKRZEPIENIU SERC (3628)
Henryk Sienkiewicz urodził się 5 maja 1846 roku w, należącej do jego dziadka, Woli Okrzejskiej na Podlasiu. Dzieciństwo spędził w sąsiednim majątku Grabowce.
O miłości inaczej – Agnieszka Osiecka i Jeremi Przybora (3250)
Miłość, która była "na lipę".
Kim naprawdę był Janosik? (3114)
Juraj Jánošík, na temat którego powstała romantyczna historia, silnie zakorzeniona także w kulturze polskiej, umarł 17 marca 1713 roku. A właściwie, zgodnie z wydanym na niego wyrokiem, powieszony został na haku.
Mafijne porachunki z lat 90. korzeniami sięgały czasów PRL [FRAGMENT KSIĄŻKI] (2865)
W czasach PRL-u mafia opłacała sowicie milicjantów i esbeków, którzy udawali, że z nimi walczą. Ten układ był korzystny dla obu stron. Fragment książki „Zagadki kryminalne PRL”.
Cenzura w czołowych mediach – Zakazany Żyd–Zakazany islamista i muzułmanin. Można znieważać Polaków (2669)
Cenzura komentarzy w niemieckich media na portalach Onet, Interia, Newsweek jest czymś oczywistym. Kombinacja słów „kluczy” eliminuje komentarze, w których pojawia się słowo Żyd, islamista, muzułmanin.
W Wigilię w Polsacie obejrzymy Kevin sam w domu (2650)
Kevin sam w domu umili widzom święta Bożego Narodzenia. Stacja Polsat pokaże kultową familijną komedię.
1972-1988 Soviecka antyalkoholowa kampania - Plakaty i film o wpływie alkoholu na społeczeństwo (2601)
Od lat sześćdziesiątych do osiemdziesiątych artyści w całej Związku Radzieckim zaprojektowali plakaty propagandowe, aby ostrzegać społeczeństwo przed niebezpieczeństwem nadmiernego spożycia alkoholu.
КРАСНАЯ РОЗА - BAND ODESSA REMIX !!! Un million de roses rouge !!! (2477)
КРАСНАЯ РОЗА - BAND ODESSA REMIX !!! Un million de roses rouge !!!
W imię poprawności politycznej Pippi Langstrumpf i Murzynek Bambo na stos? (2446)
W Szwecji palą książki Pippi z powieści Astrid Lindgren, bo są niepoprawne politycznie. Szokującego odkrycia dokonał Janne Josefsson, który jest szwedzkim dziennikarzem śledczym.
Aleksander Sołżenicyn pokazał światu zbrodnie żydowskie w powieści Archipelag Gułag (2330)
Aleksander Isajewicz Sołżenicyn urodził się 11 grudnia w roku 1918 w Kisłowodzku, na terenie rosyjskiej federacji SRR. Zmarł dnia 3 sierpnia roku 2008 w Moskwie. Był znanym pisarzem rosyjskim, laureatem Nagrody Nobla
WŁODZIMIERZ WYSOCKI - NAJPOPULARNIEJSZY BARD ROSYJSKI (2169)
Niewątpliwie Władimir Wysocki był nie tylko popularnym bardem, ale w plebiscycie najpopularniejszych Rosjan XX wieku zajął 2 miejsce (1 miejsce - Jurij Gagarin).
"FUTRO Z MISIA". BĘDZIE HIT NA MIARĘ "CHŁOPAKI NIE PŁACZĄ"? (2094)
Jest szansa na nowy film w stylu "Chłopaki nie płaczą". Michał Milowicz zadebiutuje w roli reżysera i nakręci film "Futro z misia". Produkcja ma szansę stać się komedią na miarę kultowych produkcji - Chłopaki nie płaczą i Poranek kojota.
14 książek, które powinien przeczytać każdy współczesny dżentelmen (1996)
Bycie współczesnym dżentelmenem to znacznie więcej niż wiedzieć, jak się ubrać czy co postawić w łazience. To również wiedza o otaczającym Cię świecie. Poprosiliśmy naszych przyjaciół z Amazon Book o stworzenie listy podstawowych książek,
Dorota Rabczewska: Królowa nie jest tylko jedna... Emil Haidar zafundował mi dżihad (1934)
Kontrowersyjna, niepokorna i przebojowa. Ostatnio znów jest o niej głośno i to nie tylko za sprawą muzyki. Gazety rozpisują się m.in. na temat jej rzekomego romansu z producentem "Pitbulla". Wokalistka, która dotąd nie wypowiadała się na ten temat, w
Jacek Kaczmarski (1877)
Pieśniarz, poeta, autor wierszy i tekstów piosenek, a także prozaik. Urodził się 22 marca 1957 w Warszawie, zmarł 10 kwietnia 2004 w Gdańsku.
"Widget" czyli poznajcie Marka Mosora (1844)
Marek Mosor - Rysownik satyryczny pochodzący z Bielska-Białej, przez znajomych nazywany „Widget”, takim też pseudonimem posługuje się podpisując swoje rysunki.

Strony