Muzyczne festiwale zimowe: najgorętsze wydarzenia w Europie i nie tylko!

Reklama

wt., 11/15/2016 - 16:22 -- koscielniakk

Kto powiedział, że festiwale odbywają się tylko latem?

Możesz sądzić, że krótsze dni i spadek ciśnienia oznacza hibernację oraz umierającą scenę muzyczną, lecz jest to dalekie od prawdy. Kogo obchodzi, że jest zimno - teraz festiwale trwają przez cały rok, również zimą odbywa się wiele eventów dających muzykę, przy której możemy tańczyć oraz coś, czego możemy wyczekiwać podczas tej ponurej pory roku.

Zimowe festiwale szerzą się daleko i szeroko poprzez bajeczne krainy Austrii oraz Szwajcarii aż po Skandynawię. Wydarzenia te są dostosowane do klimatu - żadnego spania pod namiotem czy imprez na basenie. Zamiast tego są kluby mieszczące się w ośrodkach narciarskich, w których grają znani DJ-e, oferujące miłą odmianę po zejściu ze stoku. Lub miasteczka organizujące imprezy w eleganckich barach, gdzie możesz odkryć nowe talenty, które będą sławne latem 2017 roku.

 

Wyrwij się

Tej zimy kieruj się w góry, a znajdziesz się w niebie, jeśli chodzi o ofertę muzyczną. Wcale nie musi to być Jean-Michel Jarre grający jakieś szemrane disco lub zapodający tandetne teksty na podryw zespół grający w dusznym „irlandzkim” barze.

Tego roku Alpy będą ożywione dźwiękami muzyki. Francuski ośrodek narciarski Les Deux Alps otrzymał pozytywne oceny od Rinse FM, Hospitality Records oraz od Ibiza Rocks, by zorganizować Rise Festival (10-17 grudnia 2016). Tej zimy zobaczymy tam amerykańskich i brytyjskich artystów takich jak: Kano, Seth Troxler, Bondax, Monki, Logistics, My Nu Leng i Artwork. Najbliższe lotnisko znajduje się w Grenoble.

High Contrast oraz Basement Jaxx to dwie najsmaczniejsze propozycje podczas Snowboxx (18-25 marca 2017), który odbędzie się we francuskim ośrodku wypoczynkowym Avoriaz. Najłatwiej dostaniesz się tam z lotniska Geneva.

Prawdziwym gigantem jest festiwal Snowbombing (3-8 kwietnia 2017). Co roku Mayerhofen w Zillertal staje się małą Wielką Brytanią, ponieważ jest tam wiele angielskich wibracji oraz wielu Brytyjczyków, zarówno imprezujących, jak i występujących na scenie. Miejsce przypomina bardziej Tyneside czy Tottenham zamiast Tyrol. Występ Chase & Status oraz Eats Everything to jedna z atrakcji obok występów na korcie tenisowym, hal sportowych i wyłożonych drewnem łaźni parowych. Będzie niewiarygodny hałas - nie licz na sen. Leć do Insbrucka lub Monachium.

Horizon (26 marca-2 kwietnia 2017) był kiedyś podstawą bułgarskiej sceny, ale w 2017 roku przeniesiono go do małego księstwa Andory w ramach zamknięcia sezonu narciarskiego. Główną atrakcją będzie Craig Charles i Mumdance. Festiwal rozpocznie się 25 marca w Barcelonie, skąd możecie wykupić bilety na transport do Andory. A, i odbędą się tam również zawody w paintballu.

 

Miasteczkowicze

Jednym z najlepszych zimowych festiwali muzycznych jest Tallin Music Week (27 marca-2 kwietnia 2017). To nie są byle jakie występy - raz prezydent Estonii dawał występ zza konsoli DJ-a i robiono co można, by zaangażować w to restauracje, galerie i mieszkańców przepięknej stolicy Estonii.

Bylarm (1-4 marca 2017) jest wizytówką norweskiej muzyki nowoczesnej. W marcu w Oslo jest mroźnie, ale miasto rozgrzewa się na weekendowy festiwal. Najciekawsze miejsce koncertowe znajduje się na samej górze Folkteateret, najwyższym budynku w Norwegii.

Zurych... Czy wspaniały? Uwierz nam, jest. Zignoruj pogłoski, że Szwajcaria jest nudna, gdyż Zurych ma klasę i kulturę oraz nowoczesne otoczenie przy Schiffbau (niegdyś budowano tu statki). To tutaj odbędzie się M4Music (30 marca-1kwietnia 2017), na którym wystąpią najlepsze szwedzkie zespoły oraz zagraniczni goście. Atmosfera jest niezwykle przyjazna i miasto może Cię naprawdę zaskoczyć. Ciekawe koncerty odbywają się również w Lozannie.

Jak tylko mrozy osłabną Toronto powita Canadian Music Week (18-22 kwietnia 2017). W ciągu ostatnich kilku lat miasto stało się gniazdem muzycznym, przyciągając aprobatę Drake'a i wielu innych. Festiwal przejmie mnóstwo obiektów w centrum miasta, w których wystąpią artyści z Kanady, jak i z całego świata.

 

Nowe muzyczne imprezy

Transmusicales (30 listopada-4 grudnia 2016) odbędzie się w Rennes w Bretanii; miasto z charakterystycznym dziedzictwem obejmującym wyjątkową architekturę oraz zamiłowaniem do spożywania obfitych ilości mocnego cydru. Ogromne, wielopokojowe miejsce koncertu gości całą masę ekscentrycznych Francuzów oraz producentów niezależnych i rockowych, włączając chodzący koszmar Reykjavíkurdætur oraz Vagina Town o przepięknej nazwie.

Eurosonic Noorderslag (11-14 stycznia 2017), który każdego stycznia przejmuje holenderskie miasto studenckie Groningen, by promować nowe zespoły z Holandii i z całej Europy, dając niezwykle dużo zabawy podczas tej przygnębiającej pory roku.

Where’s the Music (2-4 luty 2017) odbywa się w małym mieście Norrkoping i gości dobrze zapowiadające się zespoły skandynawskie, noszące pierwszorzędne sweterki. Leć do Sztokholmu, a stamtąd dojedziesz busem.

Autor: Christopher Beanland

Tłumaczenie: Daria Skrzypczak

Źródło: https://www.independent.co.uk/travel/news-and-advice/winter-music-festivals-2016-europe-canada-ski-snowbombing-eurosonic-rise-snowboxx-a7397196.html

Komentarze

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama