Wystawa fotografii „COVID - między publicznym a prywatnym”

Reklama

pon., 05/10/2021 - 23:25 -- MagdalenaL

Zdjęcie: uk parobrod

W Instytucie Kultury Parobrod w poniedziałek 10 maja o godz. 19:00 zostanie otwarta wystawa „COVID - między publicznym a prywatnym”.

Wystawa zostanie otwarta we współpracy z magazynem National Geographic Serbia w ramach festiwalu Vizualizator, którego organizatorem jest Centrum Rozwoju Fotografii.

„W tym roku byliśmy świadkami fizycznej, społecznej i kulturowej izolacji. Chcemy pokazać, jak nasze społeczeństwo się zachowywało publicznie, a jak prywatnie. W związku z tym wystawa jest podzielona na dwie kategorie, które w odmienny sposób pokazują codzienne życie w nowych, nieprzewidzianych warunkach”.

Festiwal fotografii Vizualizator jest dynamicznym wydarzeniem o charakterze międzynarodowym, o dużym znaczeniu dla rozwoju sceny fotograficznej w Serbii i ustanowienia międzykulturowego dialogu, ponieważ wśród wystawców znajdują się nazwiska profesjonalnych fotografów o światowej sławie. Festiwal już ósmy rok z rzędu pokazuje bogactwo i witalność historycznej oraz współczesnej twórczości fotograficznej. Podczas swojego obfitego piętnastodniowego programu Festiwal ukaże zasięg światowej, jak i lokalnej sceny fotograficznej.

Celem projektu jest promowanie sztuki fotograficznej, fotografii dokumentalnej oraz edukacji medialnej. Otwarcie wystawy odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego w walce z wirusem.

Autor: 
tłum. Anna Stosio
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama