Wakacje w mieście? Nie musi być nudno!

Reklama

ndz., 06/28/2020 - 01:00 -- admintv

Koronawirus pokrzyżował wiele wakacyjnych planów, jednak to nie oznacza, że wakacje 2020 będą nudne. Okazuje się, że tego lata można znaleźć coś dla siebie również w mieście. Jakie rozrywki czekają w tym roku na Warszawiaków?

Pójść do kina

Mimo pandemii tego lata, jak co roku, odbędzie się wiele wydarzeń kulturalnych, dzięki którym Warszawiacy będą mogli obcować z kulturą przez całe lato. Mowa przede wszystkim o wydarzeniach odbywających się na świeżym powietrzu, takich jak kina letnie, których w tym roku w stolicy nie zabraknie. Film w kinie letnim można obejrzeć całkowicie za darmo. Gdzie i kiedy odbędą się takie seanse? Oferta jest bardzo szeroka i dostępna w większości warszawskich dzielnic, a także w części gmin podmiejskich. Terminy i lokalizacje kin letnich i innych wydarzeń, w których można wziąć udział całkowicie darmowo, można łatwo i szybko sprawdzić na stronie www.waw4free.pl.

…albo na koncert

Dobra wiadomość dla osób, którym w tym roku zabraknie ulubionych festiwali muzycznych: w ramach Lata na Pradze będzie można pójść na koncert znanych polskich artystów, takich jak Nosowska, Daria Zawiałow czy Mela Koteluk. Wydarzenie cieszy się takim zainteresowaniem, że bilety na niektóre koncerty są już wyprzedane, jednak organizator zapewnia, że na osoby, którym nie uda się kupić biletu, czekają również inne atrakcje. „Lato na Pradze to nie tylko koncerty.” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie wydarzenia. – „To również namiastka letnich festiwali w samym sercu warszawskiej Pragi. Oderwij się od codzienności i wpadnij ze swoimi znajomymi napić się drinka, skosztować Aperola,  wrzucić coś na ząb oraz posłuchać setów najlepszych polskich DJów. Poczuj się jak na ulubionym festiwalu bez wyjeżdżania z miasta.” Do miasteczka dobry dojazd mają nie tylko Prażanie, lecz także mieszkańcy innych dzielnic, ponieważ miasteczko znajduje się tuż przy metrze Szwedzka. A bezpieczeństwo? Organizator zapewnia, że zadba o dostosowanie się do wymogów sanitarnych.

Aktywny wypoczynek

Miłośnicy aktywnego wypoczynku również znajdą coś dla siebie, chociaż fani miejskich rowerów mogą czuć się ostatnio zawiedzeni – firma Veturilo, która do tej pory odpowiadała za miejskie rowery, zbankrutowała. Nie wiadomo jeszcze, co będzie dalej z rowerami, ponieważ nie znalazła się jeszcze firma, która zastąpiłaby Veturilo. Nie był to jednak jedyny sposób na aktywny wypoczynek w mieście – przy ładnej pogodzie Warszawiacy wciąż mogą liczyć na otwarte siłownie plenerowe. A jeśli pogoda nie dopisze, warto zapoznać się z atrakcjami, które odbywają się pod dachem. Atrakcyjne szczególnie dla dzieci i młodzieży są parki trampolin, które również zostały już otwarte po kwarantannie. Zabraknie jednak słynnego gocławskiego basenu z gąbkami – gąbki zostały usunięte w trosce o bezpieczeństwo odwiedzających i spełnianie wymogów sanitarnych.

 

Autor: 
Maria Idryjan / Magdalena Zapalska
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama