„The Mandalorian” i „Watchmen” otrzymali 9 statuetek Emmy

Reklama

pt., 09/18/2020 - 20:04 -- MagdalenaL

Seriale „The Mandalorian” i „Watchmen” otrzymały największą liczbę statuetek Emmy w nominacjach za osiągnięcia techniczne.Dwa seriale zebrały w sumie dziewięć nagród, pisze RBC.

Kosmiczny western „The Mandalorian” został nagrodzony za dzieło artysty i montaż dźwięku w dwóch pierwszych odcinkach, a seria „The Child” przyniosła platformie Disney Plus statuetkę za najlepsze efekty specjalne. Pracując nad „Mandalorianem”, australijski operator - Greg Fraser również zdobył nagrodę za najlepsze zdjęcia.

HBO uhonorowało „Watchmen” za mix piosenek, kostiumy i montaż, poza tym serial został nagrodzony za zdjęcia Gregory'a Middletona.

„The Mandalorian” opowiada historię łowcy nagród z Gwiezdnych Wojen, napisaną przez Jona Favreau. Serial „Watchmen” wyreżyserował Damon Lindelof na podstawie powieści graficznej Alana Moore'a i Dave’a Gibbonsa.

Należy zauważyć, że w 2020 roku ceremonia wręczenia nagród Emmy odbędzie się w kilku etapach, podzielonych na różne dni. Główna część uroczystości, podczas której wręczone zostaną nagrody dla najlepszych aktorów i reżyserów, odbędzie się 20 września.

NEWS.ru napisał wcześniej, że liczba nominowanych do nagrody „Emmy” w kategoriach dramatu i komedii wzrosła do ośmiu.

 

 

Autor: 
Tłum. Natalia Madziąg
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama