George Lucas otwiera muzeum warte miliard dolarów

Reklama

wt., 03/20/2018 - 23:34 -- Anonim (niezweryfikowany)

W muzeum w Los Angeles będzie wystawiona kolekcja sztuki reżysera, rysunki, ilustracje i zdjęcia cyfrowe z filmu Gwiezdne wojny.

George Lucas, reżyser Gwiezdnych wojen, położył kamień węgielny pod warte prawie miliard dolarów muzeum sztuki narracyjnej, które zlokalizowane będzie w parku wystawienniczym.

W muzeum niedaleko Uniwersytetu Południowej Kalifornii w Los Angeles, na którym reżyser studiował film, będzie wystawiona jego kolekcja sztuki.

Zwiedzający będą mogli zobaczyć rekwizyty z jego filmów, takich jak Gwiezdne wojny, oraz prześledzić ewolucję i historię efektów specjalnych.

Muzeum sztuki narracyjnej będzie organizacją non profit. Przewiduje się, że jego budowa potrwa cztery lata.

Będzie można obejrzeć sztukę tradycyjną i popularną, a także animację, sztukę cyfrową i komiksy, a zwiedzający będą mieli do dyspozycji restauracje, kino, sklep, pracownie i bibliotekę.

Przedmioty z własnej kolekcji

"Wierzę we wszystkie rodzaje sztuki. I wierzę, że każda z nich ma prawo do istnienia. Myślę, że to ważne, by mieć muzeum, które żartobliwie mówiąc, podtrzyma artystyczne sieroty, których nikt nie chce oglądać, a które wszyscy lubią. To moje marzenie i zrealizuję je poprzez swoje muzeum”, powiedział Lucas.

Reżyser dostarczy sporo przedmiotów z własnej kolekcji – płótna malarskie i rekwizyty filmowe.

W muzeum znajdzie się m.in. pierwszy miecz świetlny Lukea Skywalkera, hełm Dartha Vadera oraz rekwizyty z Casablanki, Dziesięciorga przykazań i Czarownika z Oz.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Polub Plportal.pl:

Reklama