Pięć nagród BAFTA dla filmu Martina McDonagha

Reklama

sob., 02/24/2018 - 17:02 -- koscielniakk

Po sukcesie na uroczystości rozdania Złotych Globów, czarna komedia „Three Billboards Outside Ebbing, Missouri” zdobyła najwięcej statuetek Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Obraz „Three Billboards Outside Ebbing, Missouri” został uznany w Londynie za najlepszy film i otrzymał aż pięć statuetek.

 

 

Czarna komedia Martina McDonagha otrzymała również nagrodę za najlepszy film brytyjski i najlepszy scenariusz.

Za najlepszą aktorkę pierwszoplanową została uznana Frances McDormand, a za najlepszego aktora drugoplanowego Sam Rockwell.

Nagrodę BAFTA dla najlepszego reżysera otrzymał Guillermo del Toro za film „The Shape of Water”, który dostał najwięcej nominacji (12). W ubiegłym miesiącu del Toro otrzymał Złoty Glob.

BAFTA dla Oldmana za rolę Churchilla

Gary Oldman otrzymał nagrodę za najlepszą rolę męską w filmie „Darkest Hour”, w którym wcielił się w postać Winstona Churchilla.

Oba filmy otrzymały po dziewięć nominacji, a „Blade Runner 2049” Denisa Villeneuve i „Dunkirk” Christophera Nolana po osiem.

Większość obecnych na rozdaniu tegorocznych nagród BAFTA była ubrana na czarno na znak poparcia dla kampanii przeciw wykorzystywaniu seksualnemu i molestowaniu Me Too oraz Time's Up.

Niektóre hollywoodzkie gwiazdy pojawiły się w towarzystwie działaczy na rzecz praw człowieka. Wielu nosiło znaczki kampanii Time`s Up na znak solidarności z ofiarami molestowania i wykorzystywania seksualnego.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Al Jazzeera/Agencija

Polub Plportal.pl:

Reklama