Gala Oscarowa nie tylko w Hollywood. „Ceremonia jakiej jeszcze nie było”

Reklama

wt., 02/16/2021 - 13:49 -- MagdalenaL

W wyniku pandemii 93 gala rozdania Oscarów została przeniesiona na 25 kwietnia 2021 roku. Nominowanych poznamy 15 marca.

Obecna sytuacja epidemiologiczna będzie miała wpływ na zmianę organizacji ceremonii rozdania nagród północnoamerykańskiego przemysłu filmowego, które odbędą sięstacjonarnie z udziałem gościw różnych teatrach, nie tylko w kultowym Dolby Theatre w Hollywood.

W środę ujawniono rąbka tajemnicy jeśli chodzi o zaplanowaną na 25 kwietnia galę, jednak Amerykańskiej Akademii Filmowej udało się utrzymać napięcie związane z organizacją opóźnionej o dwa miesiące ceremonii, która co roku przyciąga dziesiątki milionów widzów na całym świecie.

Słynne złote statuetki przyznawane najlepszym filmom, reżyserom i aktorom zostaną wręczone już po raz 93 „w ceremonii jakiej jeszcze nie było”, ogłosiła dzisiaj Akademia, zaznaczając tym samym, że troszczy się o zdrowie wszystkich jej uczestników.

„Aby stworzyć spektakl na żywo, który chce zobaczyć nasza światowa publiczność, zachowując przy tym niezbędne środki ostrożności z uwagi na pandemię, ceremonia będzie transmitowana na żywo z różnych miejsc, w tym oczywiście z kultowego Dolby Theatre”, wfilmowej dzielnicy Hollywood, w Los Angeles.

Podobnie jak w latach 50.

Mimo wysokich oczekiwań Akademii, wydarzenie odbędzie się w warunkach kryzysu, który dotknąłamerykański przemysł filmowy. Duża część kin jest zamknięta zpowodupandemii, a także z uwagi na wstrzymanierealizacji wielu produkcji, nad którymi rozpoczęto już prace.

Nie po raz pierwszy dochodzi do sytuacji, kiedy wydarzenie będzie odbywać się w kilku miejscach równocześnie. W latach 50. ceremonię organizowano w Los Angeles i Nowym Jorku, dopiero później przeniesiono całe wydarzenie do Kalifornii.

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno dotknęła Kalifornię. W całym stanie odnotowano najwięcej przypadków, tj. 3,44 mln i prawie 45 tys. zgonów.

Nie dla wideokonferencji

Jak donosi magazyn Variety, Akademia wykluczyła możliwość przeprowadzenia ceremonii za pośrednictwem wideokonferencji i szuka rozwiązania jak najbardziej zbliżonego do oryginału, czyli zgromadzenia gości w sali, choć ze zdecydowanie mniejszym obłożeniem.

Jak na razie nie podano w jaki sposób ceremonia zostanie rozdzielona pomiędzy poszczególne kina, wiadomo już jednak, że za montaż odpowiadać będą Steven Soderbergh, StaceySher i Jesse Collins. Pierwszy z wymienionych to reżyser nagrodzonego Oscarem filmu „Traffic” (z 2000 roku).W 2011 roku Soderbergh wyreżyserował również „Contagion – epidemia strachu”, w którymprzedstawia historię o śmiertelnym wirusie wywołującym panikę wśród ludności, co poniekądodpowiadaobecnej rzeczywistości.

Tłumaczyła Matylda Czarnecka

Autor: 
dn.pt
Źródło: 

dn.pt

Polub Plportal.pl:

Reklama