Gala z okazji otwarcia nowej sceny Teatru Olega Tabakowa w Moskwie

Reklama

sob., 10/01/2016 - 11:38 -- Anonim (niezweryfikowany)

W Moskwie odbyła się długo wyczekiwana ceremonia z okazji otwarcia nowej sceny Teatru pod kierownictwem Olega Tabakowa na placu Sucharewskim. W uroczystości uczestniczyli mer Moskwy Siergiej Sobianin oraz sam założyciel teatru.

 

Decyzja o rozbudowie obiektu, została podjęta przez władze miasta jeszcze w 1997 roku, jednak do prac projektowych, a następnie budowlanych przystąpiono dopiero w 2005 roku. Po jakimś czasie budowa została wstrzymana z przyczyn finansowo-gospodarczych. Prace nad nową sceną wznowiono w roku 2012.

 

„Nie zamierzam rozstawać się z Piwnicą (tradycyjny budynek Teatru położony jest w piwnicy, stąd nazwa). Tam będą grać uczniowie naszej szkoły – to bardzo ważna część naszej pracy, dlatego pożegnania nie będzie.” – tak brzmiała odpowiedź Tabakowa na pytanie dziennikarzy o to, co stanie się z budynkiem teatru przy ul. Czaplygina.

 

Nowa sala teatralna wyposażona jest w 400 nowoczesnych foteli, które w razie potrzeby, znacznie przyspieszą proces ewakuacji. W budynku umieszczono również przestronną salę prób dla artystów, oraz kasę biletową ze zintegrowanym systemem pozwalającym na rezerwację i zakup biletów przez Internet.

 

„Tutaj musimy pracować więcej i lepiej” – podkreślił Tabakow i zapowiedział, że nowy spektakl zaprezentowany zostanie w okolicach Nowego Roku.

 

Teatr istnieje od roku 1978 i przez ten czas stał się jednym z najsławniejszych w Moskwie. W jego ścianach zrodziły się i wystawione zostały dziesiątki spektakli, które były wielokrotnie nagradzane i doceniane nie tylko przez moskiewskie, ale przez całe rosyjskie środowisko teatralne. To tutaj wychowali się artyści tacy jak: Jewgienij Mironow, Siergiej Bezrukow, Marina Zwolina, Władimir Maszkow i inni.

 

1 marca 2017 roku, teatr będzie obchodził swoje 30-te urodziny.

Tłumaczyła: Izabela Jasińska

Źródło: https://ria.ru/culture/20160915/1477047786.html

Polub Plportal.pl:

Reklama