Nie żyje Piotr "Struna" Strojnowski. Był współzałożycielem kultowego zespołu Daab

Reklama

sob., 11/28/2020 - 12:24 -- zzz
 

Wiadomość pojawiła się m.in. na profilu Adama Sandauera oraz Roberta Gawlińskiego. "Piotrek Strojnowski dołączył dziś do niebiańskiej orkiestry... R.I.P. Strojnowy" - napisał lider zespołu Wilki.

 

Pożegnano go również na stronie Ostróda Reggae Festival.

"Dotarły do nas bardzo smutne wieści. Nie żyje Piotr Strojnowski, jedna z największych legend polskiej muzyki reggae. Współtworzył takie zespoły jak DAAB (sprawdź!) czy Strojnowy (posłuchaj!). Był autorem piosenki "Ogrodu serce". Występował również z Tribute to Alibabki. Gościł kilkukrotnie na ORF. Był dobrym kumplem i inspiracją" - czytamy.

 

Oprócz działalności muzycznej, Strojnowski był również terapeutą uzależnień. Jak podaje Adam Sandauer, przyczyną śmierci miał być rak płuc.

Piotr Strojnowski urodził się w 1958 roku. Był współzałożycielem i wokalistą zespołu Daab oraz autorem wielu kultowych utworów, takich jak: "Fala ludzkich serc" (sprawdź!) oraz "Ogrodu serce" (znanej też pod tytułem "W moim ogrodzie" - posłuchaj!). W grupie Daab udzielał się do 1985 roku. W 2015 roku założył projekt Strojnowy, z którym wydał płytę "Wolność serc".

Autor: 
zzz
Źródło: 

interia.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama