Kazik w nowej piosence uderza w PIS i TVP: "Jeśli brak wam wyobraźni uczcie się od pięciolatków"

Reklama

wt., 01/05/2021 - 21:03 -- zzz

Pasek wiadomości rodem z programów informacyjnych TVP Info, postać do złudzenia przypominająca prezesa PiS i upadający lekarze - to tylko jedne z wielu obrazów, jakie znajdują się w teledysku do najnowszej piosenki Kazika i zespołu Satori. Artyści nie szczędzą gorzkich słów pod adresem władzy i Telewizji Polskiej.

"I po co krzyczeć »nie jest tak źle«. Wirus w odwrocie, mówili w TVP. Zgniła maszyna chorej propagandy. Kłamstwa kosztują całe dwa miliardy" - śpiewa w swojej zwrotce Kazik Staszewski, którego wcześniejszy hit "Twój ból jest lepszy niż mój" wywołał potężną medialną i polityczną burzę. Kazik jasno odnosi się do ogromnego dofinansowania, jakie jest przeznaczone na działanie telewizji publicznej.

 

W wideoklipie pojawia się pasek z napisem "Beznadziejna TV", a teledysk przypomina wywiad z dziennikarzem stacji telewizyjnej, w którym biorą udział Kazik i wokalista Satori wcielający się w lekarza walczącego z pandemią.

Muzycy wskazują na bezradność rządzących i brak wsparcia dla służby zdrowia, która stoi na pierwszej linii frontu walki z pandemią. "Na SOR-ze padam i mówię jak jest. Kompletny chaos otacza mnie" - śpiewa wokalista Satori. "Bracia, siostry, to my ochrona zdrowia, a rządzących zapraszamy do naszego pogotowia" - to z kolei tekst Kazika.

 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

onet/plportal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama