Powrót Kazika Staszewskiego. Posłuchaj "Twój ból jest lepszy niż mój" . Piosenka o Kaczyńskim

Reklama

sob., 05/09/2020 - 13:58 -- zzz
 

Po kilkunastoletniej przerwie Kazik Staszewski znów pracuje nad solowym albumem.Premiera płyty o wymownym tytule "Zaraza" planowana jest na czerwiec 2020 roku.

Pierwszym singlem promującym album jest utwór "Twój ból jest lepszy niż mój". Kazik w wybitnej formie powraca do komentowania aktualnych spraw.

Muzyk przywołuje wydarzenie, które głośnym echem odbiło się w całym kraju. 10 kwietnia prezes PiS, Jarosław Kaczyński wraz z kilkuosobową delegacją udał się na cmentarz, by upamiętnić rocznicę katastrofy w Smoleńsku. Choć argumentowano, że polityk "nie był tam jako osoba prywatna, tylko był w delegacji, która była częścią uroczystości państwowych", sprawa zbulwersowała wielu Polaków.

Kazik piętnuje to wymownymi wersami, m.in.: "zamknięte cmentarze to na skutek zdarzeń / ostatnich tygodni, ostatnich wydarzeń (...) 4 lata temu 10 kwietnia / Marii prosto pod koła córka uciekła / Maria nie przekroczy bramy dziś tej / bo twój ból jest lepszy niż jej" (sprawdź pełny tekst utworu!).

Piosence towarzyszy teledysk w reżyserii Sławka Pietrzaka.

Kazik Twój ból jest lepszy niż mój

Album "Zaraza" ukaże się w czerwcu i będzie pierwszym solowym albumem Kazika od 2008 roku. Współtwórcą płyty jest Wojtek Jabłoński, multiinstrumentalista i kompozytor - odpowiada za warstwę muzyczną oraz aranżacje, gra m. in. na perkusji, gitarach, basie.

Muzycy tworzyli także wspólnie albumy Kazika takie jak "Los się musi odmienić" czy "Piosenki Toma Waitsa". Prócz tego w nagraniach uczestniczy również Konrad Wantrych - klawiszowiec i kompozytor.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

interia

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama