Rosja może zostać organizatorem Eurowizji zamiast Ukrainy

Reklama

wt., 09/20/2016 - 19:15 -- koscielniakk

Chcąc tego uniknąć, ukraińskie władze muszą zdążyć do początku października określić miejsce konkursu oraz źródła jego finansowania.

Rosja może zostać organizatorem "Eurowizji 2017", jeśli ukraińskie władze do października nie zdecydują gdzie i z jakich środków zostanie zorganizowany konkurs. Informacje podają "Izwiestia" , powołując się na Europejską Unię Nadawców.

Ukraina wygrała konkurs w 2016 roku, co oznacza, że wygrała również prawo do zorganizowania go w swoim kraju. Statusu zwycięzcy nikt nie może jej odebrać. Jednak w kwestii dotyczącej terminów, decyzja powinna zostać podjęta dużo wcześniej... Ostateczny termin mija wraz z początkiem października.

Drugie miejsce na tegorocznej "Eurowizji" zajęła Australia, co według porozumienia z Europejską Unią Nadawców, czyni ją współorganizatorem tego wydarzenia (pod warunkiem przeniesienia konkursu z Ukrainy), jednak ze względu na swoje geograficzne położenie nie może ona podjąć konkursu u siebie, ponieważ musi on odbyć się na obszarze Europy. Zgodnie z zasadami kolejnym organizatorem "Eurowizji" w 2017 może zostać Rosja, jako kraj, który zajął trzecie miejsce.

Data ogłoszenia miejsca odbycia imprezy na Ukrainie była już kilka razy przekładana. Początkowo efekty konkursu na organizatora wśród ukraińskich miast miały być opublikowane 27 lipca. Jednak jak podaje sekretarz prasowy Ministerstwa Kultury Ukrainy były pewne problemy techniczne. Następnie 27 lipca, poinformowano o przeniesieniu wszystkiego na 1 sierpnia. Pomimo oświadczeń lokalnych władz, na temat posiadania środków przeznaczonych na ten cel, miasto mające być gospodarzem "Eurowizji" wciąż nie zostało wybrane.

Autor: TACC

Tłumaczyła: Anna Antoszczyszyn

Źródło: https://tass.ru/kultura/3603328

Polub Plportal.pl:

Reklama