Wiktoria "Viki" Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019

Reklama

ndz., 11/24/2019 - 19:48 -- zzz

 Wiktoria "Viki" Gabor stanęła na najwyższym miejscu na podium, wygrywając 17. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2019. Oznacza to, że w przyszłym roku impreza odbędzie się najprawdopodobniej w Polsce. Żaden kraj w dotychczasowej historii konkursu Eurowizji Junior nie zwyciężył dwa razy z rzędu.

Wiktoria "Viki" Gabor zwyciężczynią Eurowizji Junior 2019. Po głosowaniu jury Polska zajmowała drugą pozycję, lecz dzięki głosom internautów awansowała na najwyższy stopień podium. Rywalizacja między Polską a Kazachstanem była zacięta do samego końca. Na trzecim miejscu znalazła się reprezentacja Hiszpanii.

To wielki sukces dla Polski. Żaden kraj w dotychczasowej historii konkursu Eurowizji Junior nie zwyciężył dwa razy z rzędu. Rok temu triumfowała Roksana Węgiel.

Ogromne wsparcie dla Wiktorii Gabor okazali widzowie, którzy głosowali na naszą reprezentantkę. Warto przypomnieć, że zasady plebiscytu różnią się od tych obowiązujących w odsłonie tegoż konkursu dla dorosłych. Widzowie mieli możliwość oddawania głosów na reprezentanta własnego kraju.

Kim jest Wiktoria "Viki" Gabor?

Wiktoria Gabor pochodzi z romskiej rodziny. Urodziła się w Niemczech, a przez kilka kolejnych lat mieszkała w Wielkiej Brytanii. Niedawno wraz z całą rodziną przeprowadziła się do Krakowa. 12-latka uwielbia kulturę i muzykę romską, jednak swoją karierę chciałaby poprowadzić w kierunku muzyki pop. Doskonale radzi sobie z językiem angielskim, a teksty piosenek pomaga jej pisać siostra Melisa.

"Szansa na sukces" nie była pierwszym programem, w którym wzięła udział młodziutka wokalistka. Wcześniej Viki pod okiem Barona i Thompsona doszła do finału talent-show "The Voice Kids".

 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl/onet

video: 
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama