Beyond the Woods 2021: Festiwal odwołany drugi rok z rzędu

Reklama

czw., 06/24/2021 - 22:41 -- MagdalenaL

Organizatorzy festiwalu muzycznego w Lincolnshire powiedzieli, że „z ciężkim sercem” musieli odwołać go drugi rok z rzędu.

Beyond the Woods miał się odbyć w Stourton Woods niedaleko Horncastle między 6 a 8 sierpnia.

Organizatorzy powiedzieli, że nie mają wyboru ze względu na wątpliwości co do ograniczeń, brak ubezpieczenia od kosztów anulowania rezerwacji w czasie Covida i niejasne wytyczne dotyczące potrzebnych środków.

Sprzedano bilety na wydarzenie o limicie 3000 osób.

Decyzja została podjęta po tym, jak rząd opóźnił zniesienie wszystkich ograniczeń w Anglii, z nową datą wyznaczoną na 19 lipca.

Organizatorzy zapowiedzieli, że festiwal wróci latem przyszłego roku, a bilety pozostaną ważne lub osoby posiadające bilety będą mogli otrzymać zwrot pieniędzy.

„Ryzyko jest zbyt duże”

W oświadczeniu powiedzieli: „Z bólem sercem musimy poinformować, że w związku z odroczeniem 21 czerwca złagodzenia ograniczeń blokad, festiwal Beyond the Woods nie będzie mógł się odbyć w tym roku.

„Powiedzenie, że jesteśmy rozczarowani jest wielkim niedomówieniem”.

Organizatorzy powiedzieli, że musieliby zapłacić „dziesiątki tysięcy funtów z góry”, aby zapewnić, że może się to odbyć „ale bez gwarancji”, że festiwal będzie w stanie ruszyć w sierpniu bez dodatkowych ograniczeń.

„Sytuacja się zmieniła i ryzyko dla nas jako organizacji stało się po prostu zbyt duże”. - dodali.

Ich komentarze podążają za ostrzeżeniami posłów, że festiwale stoją w obliczu „zagrożenia przetrwania”, chyba że rząd zaoferuje większe wsparcie i ustanowi program ubezpieczenia od rezygnacji.

Beyond the Woods weszło w życie jako przyjęcie urodzinowe w ogrodzie jednego z domów organizatorów w Lincoln.

Podczas gdy zespoły i skala imprezy się powiększyły, organizatorzy powiedzieli, że to wciąż ta sama „mała grupa przyjaciół i wolontariuszy”, która ją zakładała.

W oświadczeniu dodano: „Nie jesteśmy multimilionerami i nie ma wielkiej korporacji wspierającej festiwal”.

„Robimy to wyłącznie z miłości”.

Autor: 
tłum. Natalia Stawicka
Polub Plportal.pl:

Reklama