Nie żyje George Michael. Miał 53 lata

Reklama

pon., 12/26/2016 - 00:55 -- koscielniakk

W wieku 53 lat zmarł brytyjski piosenkarz, były wokalista zespołu Wham, George Michael. O śmierci artysty poinformował rzecznik artysty. "Z wielkim smutkiem możemy potwierdzić, że nasz ukochany syn, brat i przyjaciel George odszedł w spokoju w swoim domu w trakcie świąt" - czytamy w oświadczeniu.

Jak poinformowało BBC, rzecznik gwiazdora w oświadczeniu dla mediów przyznał, że George Michael "zmarł w spokoju, w swoim domu". Policja hrabstwa Oxfordshire potwierdziła, że wczesnym popołudniem wezwano karetkę pogotowia do jego posiadłości w miejscowości Goring. Według funkcjonariuszy śmierci artysty nie towarzyszyły żadne podejrzane okoliczności. Menedżer muzyka stwierdził w rozmowie z serwisem Billboard, że Michael zmarł z powodu niewydolności serca. 
"Rodzina prosi, aby w tym trudnym i emocjonalnym momencie uszanować jej prywatność, dlatego na tym etapie nie będziemy udzielać dalszych komentarzy na ten temat" - dodano. Michael tworzył cztery dekady. Rozpoczął karierę muzyczną w 1980 roku jako wokalista Wham. Później występował na scenie jako solista. Przez lata był jednym z najpopularniejszych muzyków pop. Sprzedał prawie sto milionów płyt. 

George Michael urodził się 25 czerwca 1963 roku w Londynie jako Georgios Kyriacos Panayiotou. Jego ojciec był Grekiem, a matka Angielką. Na początku lat 80. wspólnie z kolegą ze szkoły średniej bRidgeleyemzałożył Wham! Zespół osiągnął wielki sukces, a wokalista stał się bożyszczem milionów nastolatek. Największą sławę grupie przyniósł utwór "Last Christmas" z grudnia 1984 roku. Niedługo potem, zgodnie z sugestią specjalistów od marketingu, wokalista zmienił nazwisko na George Michael. 
 

TG

Źródło: https://www.tvn24.pl

video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama