Kosowianka Istrefi delektuje się słodkim sukcesem „Bonbon”

Reklama

sob., 12/10/2016 - 22:25 -- koscielniakk

Urodzona w Prisztinie wokalistka Era Istrefi bardzo szybko stała się sławna po tym, jak jej największy hit odnotował na YouTube ponad 121 mln wyświetleń. Wkrótce po prezentacji, "Bonbon" wszedł do TOP 100 w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Francji i Niemczech. Po tym ogromnym sukcesie, Istrefi podpisała z dwoma światowymi gigantami muzycznymi Ultra i Sony Music kontrakt wart 1,5 mln USD.  Innym hitem Ery jest przepełniony rytmami reggae "Mani per Money" / "Crazy for Money".

22-letnia Era Istrefi z pewnością nigdy nie przypuszczała, że jej wydane w tym roku nagranie "Bonbon", będzie miało kolejno 121, 485, 759 odsłonięć na YouTube – a liczba ta z każdym dniem rośnie. Chociaż utwór jest wykonywany po albańsku, szybko stał się popularny na całym świecie, bo wielu porównuje głos i wykonanie Ery do takich mega gwiazd muzyki pop, jak Rihanna czy Sia. Top komentarzem pod jej wideo na YouTube było stwierdzenie, że: "to niezręczny moment, kiedy zdajesz sobie sprawę, że to nie jest Rihanna i to nie angielski".

Dwa lata temu piosenkarka wyprowadził z równowagi konserwatywnych Serbów, kręcąc teledysk w serbskiej Cerkwi Prawosławnej w Prisztinie. Zarzucono jej, że tańczyła półnago... Era jest drugą Albanką z Kosowa, która szturmem zdobyła światową scenę muzyczną – po Ricie Ora, której rodzina wyjechała do Wielkiej Brytanii, gdy piosenkarka była jeszcze dzieckiem.

Tłum. Emila Liberda

Źródło : balkaninsight.com

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama