Jerzy Owsiak: "Serce mam rozdarte". Tegoroczna edycja Pol'and'Rock Festival została odwołana

Reklama

wt., 04/28/2020 - 07:56 -- zzz

Z powodu koronawirusa odwoływane są kolejne imprezy i festiwale. Do tej listy dołączył Pol'and'Rock Festival.

 

W audycji "Zaraz będzie ciemno" Jurek Owsiak ogłosił, że tegoroczna edycja Pol'and'Rock Festival została odwołana. "To nie moment na zgrywanie bohaterstwa, z pokorą wzięliśmy się do pomocy na jaką nas stać. Wygramy i pójdziemy na spacer, wierzymy w to mocno" - powiedział.

Zapewnił jednak, że nie zostawi fanów festiwalu. "W dniach 30 lipca - 1 sierpnia zapraszamy Was na całe trzy dni festiwalowego grania! Stworzymy dla Was Najpiękniejszą Domówkę Świata - internetowe spotkanie pełne miłości, przyjaźni i muzyki, z masą festiwalowych gości i dźwięków. Mamy przecież tych przeżyć bardzo dużo w naszym archiwum, a i tegoroczni artyści na pewno będą chcieli przekazać Wam od siebie wiele gorących słów przyjaźni. W Waszych domach, a może na biwaku, jeśli takie będą mogły się odbywać, a może nad jeziorem czy na polanie, gdzie będziecie mogli odpalić swój komputer" - ogłosił.

"I tutaj wirus może nam naskoczyć! Tu nas nie pokona. Tu będziemy my w atmosferze przyjaźni, miłości i muzyki. Poczujecie ten festiwal tak, jakbyście na nim byli (...). Jesteśmy dla was w pełnej gotowości. Już zaczynamy pracę, wsłuchujemy się w wasze propozycje" - dodał.

Wirtualne sceny mają grać przez trzy dni od rana do późnego wieczora. Prezentowane będą zarówno materiały archiwalne, jak i występy zespołów, które miały w tym roku pojawić na Pol'and'Rock Festival.

Uczestnicy Pol'and'Rock Festivalu mieli spore problemy z wydostaniem się z Kostrzyna nad Odrą - w przygranicznym mieście porobiły się gigantyczne korki, dodatkowo powiększone przez kolizję z udziałem motocyklisty, który zderzył się z autobusem.

"Stworzyliśmy trzecie co do wielkości miasto w Polsce. Wg nas jest tu 750 tys. osób" - informował na ostatniej konferencji prasowej Jurek Owsiak.

 

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego 26. edycja zaplanowana została na termin 30 lipca - 1 sierpnia 2020 roku. Organizatorzy festiwalu ogłosili występy kapel takich jak Dropkick Murphys, While She Sleeps, King Gizzard & The Lizard Wizard, Clutch, Pidżama Porno, Tagada Jones, Jinjer, Rise of the Northstar czy Ørganek.

Autor: 
zzz
Źródło: 

interia

Polub Plportal.pl:

Reklama