Znany z roli w Harrym Potterze” Alan Rickman zmarł w wieku 69 lat

Reklama

sob., 02/06/2016 - 00:26 -- Administrator

"The Guardian" donosi, że brytyjski aktor Alan Rickman zmarł w Londynie w wieku 69 lat. 

Jego rodzina oznajmiła, że gwiazdor zmagał się z rakiem. Był najbardziej znany ze swych ról Hansa Grubera w Szklanej pułapce (1988) i Profesora Snape'a
 w serii o Harrym Potterze. Inne filmy w jego olśniewającej karierze to: To właśnie miłość (2003), Głęboko, prawdziwie, do szaleństwa (1991) oraz Rozważna i romantyczna (1995).

Dzięki swoim rolom Rickman zdobył ogólne uznanie, chociaż jako artysta nie był nigdy nominowany do Oskara. Jednakże zdobył nagrodę Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) za rolę Szeryfa z Nottingham w filmie Robin Hood: Książę złodziei (1991).

Lider brytyjskiej Partii Pracy, Jeremy Corbyn, wykorzystał Twittera, żeby wyrazić swój żal z powodu śmierci „jednego z największych aktorów swego pokolenia".

Brytyjski aktor, Stephen Fry, płakał po stracie Rickmana jako “człowieka o takim talencie i nieprzeniknionym  uroku”, podczas gdy piosenkarz Boy George nazwał go „geniuszem”. Piers Morgan zwrócił uwagę na niedzielną śmierć Davida Bowiego, który również zmarł na raka w wieku 69 lat, czyli w tym samym co Rickman. 

Tłumaczenie: J. Krawczyk

Źródło: https://europe.newsweek.com/alan-rickman-dies-dead-cancer-harry-potter-love-actually-415592

 

Polub Plportal.pl:

Reklama