W "Save Ralph" HSI królik przedstawia argumenty za zakończeniem testów kosmetyków na zwierzętach

Reklama

pt., 05/07/2021 - 19:46 -- MagdalenaL

Źródło zdjęcia: https://collider.com/save-ralph-short-film-watch-online-taika-waititi/

Zwierzęta używane przez przemysł testujący kosmetyki od dawna cierpiały w milczeniu. Ale teraz mają nowego rzecznika, Ralpha, który przedstawia ich sytuację.

Save Ralph to film krótkometrażowy z animacją poklatkową z przekazem, w którym zdobywca Oscara, Taiki Waititi, podkłada głos dla Ralpha, udzielającego wywiadu do filmu dokumentalnego, podczas przechodzenia przez swoją codzienną rutynę jako „tester” w laboratorium. „Jestem testerem. Mój tata był testerem, moja mama, moi bracia, moje siostry, moje dzieci. Wszyscy to testerzy - opowiada reżyserowi filmu dokumentalnego, za którego głosem stoi aktor i obrońca zwierząt Ricky Gervais. Ralph mówi swojemu rozmówcy, że „robi to dla ludzi”, o ile „tylko jeden człowiek może mieć złudzenie bezpieczniejszej szminki lub dezodorantu”, niezależnie od jego osobistego cierpienia.

Kampania HSI #SaveRalph zajmuje się okrucieństwem testów na zwierzętach w oryginalny i nieoczekiwany sposób - wykorzystując historię jednego królika, aby rzucić światło na los niezliczonych królików i innych zwierząt w laboratoriach na całym świecie.

Podczas gdy Ralph jest animowany, nieszczęścia, które znosi w filmie krótkometrażowym, są dalekie od wymysłów. Jak mówi Spencer Susser, reżyser Save Ralph, „To bardzo ważne, aby Ralph był odbierany jako prawdziwy, ponieważ reprezentuje niezliczone rzeczywiste zwierzęta, które cierpią każdego dnia”.

Susser, znany ze swojego filmu Hesher, jest jednym z wielu wpływowych celebrytów i osób, które współpracowały z Humane Society International przy realizacji filmu Save Ralph. Oprócz Waititi jako Ralpha i Gervais'a jako prowadzącego wywiad, w filmie występują Zac Efron jako Bobby, Olivia Munn jako Marshmallow, Pom Klementieff jako Cinnamon i Tricia Helfer jako Cottonballs.

Producent Jeff Vespa (Voices of Parkland) nawiązał współpracę przy produkcji ze studiem Arch Model należącym do najwyższego twórcy lalek Andy'ego Genta.

Film zostanie również wydany w języku portugalskim, hiszpańskim, francuskim i wietnamskim, a światowe gwiazdy, takie jak Rodrigo Santoro, Rosario Dawson, Wilmer Valderrama, H'Hen Nie, Diem My, Denis Villeneuve i inni podkładają głos pod postacie w tych językach oraz Maggie Q przekazuje wiadomość wideo o wsparciu kampanii #SaveRalph w Azji Południowo-Wschodniej. Kampania skupi się w szczególności na 16 krajach, w tym Brazylii, Kanadzie, Chile, Meksyku, RPA i 10 krajach Azji Południowo-Wschodniej, w których mamy nadzieję skłonić prawodawców do wprowadzenia zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach.

Liczymy również na to, że Ralph wzmocni nasze bieżące wysiłki tutaj, w Stanach Zjednoczonych, gdzie cztery stany już wydały zakaz sprzedaży kosmetyków testowanych na zwierzętach i gdzie Stowarzyszenie Humane Society of the United States ciężko pracuje, aby zwiększyć zasięg w całym stanie prawa uchwalone. Humane Society Legislative Fund przewiduje również, że wkrótce zostanie ponownie wprowadzona ustawa Humane Cosmetics Act, ustawa zakazująca testowania kosmetyków na zwierzętach i importu przy wsparciu ponad 900 firm i spodziewane są zmiany w Kongresie.

Testowanie kosmetyków na zwierzętach jest nie tylko okrutne, ale wręcz zbędne. Testy te są niewiarygodnymi predyktorami bezpieczeństwa ludzi i mogą zaniżać lub przeszacowywać rzeczywiste zagrożenia dla ludzi. Wiele metod bez wykorzystania zwierząt zostało i nadal jest opracowywanych dla nowych składników, które zapewniają wyniki istotne dla ludzi po niższych kosztach i w krótszym czasie niż tradycyjne testy na zwierzętach.

W filmie, kiedy Ralph jest przyciśnięty do akrylowego pałąka, inne króliczki, przerażone jego nową sławą, naciskają na niego, aby poprosił ekipę dokumentalną o „wyciągnięcie ich stąd”. Pracujemy nad tym, aby wołanie o pomoc było słyszalne na całym świecie i walczymy o dzień, w którym żadne zwierzę nigdzie nie zostanie poddane niepotrzebnym testom kosmetyków.

Autor: 
Kitty Block, Sara Amundson / tłum. Justyna Grzybowska
Polub Plportal.pl:

Reklama