Mężczyzna z Florydy obejrzał film „Spider-Man” 292 razy, ustanawiając nowy rekord świata

Reklama

pon., 05/02/2022 - 23:58 -- MagdalenaL

Człowiek z Florydy odzyskał rekord świata po obejrzeniu film Spider-Man: Bez drogi do domu 292 razy.

Ramiro Alanis wcześniej pobił rekord „w liczbie seansów kinowych pojedynczego filmu” w 2019 roku, po obejrzeniu Avengers: Koniec gry 191 razy. Ale w 2021 roku Arnaud Klein pokonał go, oglądając Kaamelott: Rozdział pierwszy 204 ​​razy, według komunikatu prasowego Księgi rekordów Guinnessa.

Aby odzyskać tytuł, Alanis spędził łącznie 720 godzin, czyli 30 dni, oglądając najnowszą część sagi Spider-Man między 16 grudnia 2021 a 15 marca 2022. Przez kilka pierwszych tygodni swojego rekordu, oglądał pięć pokazów każdego dnia. Alanis porachował, że w ciągu trzech miesięcy, jakie zajęło mu ustanowienie rekordu, wydał około 3400 dolarów na bilety do kina.

Setki wyświetleń sprawiły, że Alanis jest ekspertem od scenariusza filmu, może „właściwie recytować dialog wraz z filmem”.

Alanis pobił rekord na cześć swojej zmarłej babci, Juany: „była moim zwolennikiem nr 1 i chcę pozostać rekordzistą” – powiedział w komunikacie prasowym.

Warunki rekordu mówią, że „film musi być oglądany oddzielnie od jakiejkolwiek innej aktywności” – więc Alanis nie mógł się zdrzemnąć, skorzystać z telefonu, a nawet pójść do łazienki podczas oglądania filmu. Co więcej, Alanis pogodził oglądanie filmu z obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi.

Dzięki Alanis i innym widzom Spider-Man: Bez drogi do domu zarobił ponad miliard dolarów w globalnej sprzedaży.

Autor: 
Zoe Sottile / tłum. Nikol Benderuk
Polub Plportal.pl:

Reklama