Hugh Grant kończy 60 lat: ponadczasowy urok angielskiego symbolu seksu

Reklama

wt., 09/15/2020 - 18:37 -- MagdalenaL

Król kinowych komedii romantycznych podbił serca wszystkich, ale miał też szalone życie: związki i aresztowania.

Twarz porządnego chłopaka, niebieskie oczy oraz charakterystyczny uśmiech flirciarza zdobyły serca wszystkich, po obu stronach Atlantyku. Hugh Grant 9 września skończył 60 lat. Popularność zyskał dzięki rolom czarującego niezdary w filmach z typowo brytyjskim humorem. Wszyscy pamiętamy go z takich komedii romantycznych jak np. “Cztery wesela i pogrzeb”, “Notting Hill”, “Pamiętnik Bridget Jones” czy “To właśnie miłość”.

Hugh Granta poznaliśmy relatywnie późno. Mimo tego w 1987 roku wygrywa Puchar Volpiego dla najlepszego aktora w Wenecji za film “Maurycy”, a w 1994 roku, mając tylko 34 lata, nagle staje się najseksowniejszym pożeraczem serc na planecie. Wszystko dzięki sukcesowi popularnego filmu “Cztery wesela i pogrzeb”. Za rolę w nim otrzymuje również Złotego Globa oraz nagrodę BAFTA, które na stałe rozpędzają jego karierę. 

Jednak o dobrym Hugh mówiło się również ze względu na jego życie prywatne, głównie miłosne. Jego najbardziej znany związek z Elizabeth Hurley trwał 13 lat, od 1987 do 2000 roku. Natomiast zdarzały się też wybryki: w 1995 roku zostaje zatrzymany w towarzystwie prostytutki przez policję z Los Angeles i oskarżony o obsceniczne zachowanie w miejscu publicznym. Kolejny areszt ma miejsce w 2007 roku za napaść na fotografa. 

Wydaje się, że ostatnimi laty wrócił na dobrą drogę. Jest to prawdopodobnie zasługa jego pięciorga dzieci, pochodzących z dwóch małżeństw. Pierwszą dwójkę miał z Tinglan Hong, z którą był związany aż do 2012 roku. Pozostała trójka pochodzi ze związku ze szwedzką producentką, Anną Elisabet Eberstein (15 lat młodszą), którą również poślubił. 

Na jesień zobaczymy go u boku Nicole Kidman w dramacie prawniczym “Od nowa”. To nowy miniserial stworzony przez HBO w reżyserii Susanne Bier i twórcy serialu “Wielkie kłamstewka” Davida E. Kelley’ego.    

 

Autor: 
Klaudia Obracaj
Polub Plportal.pl:

Reklama