Film Top Gun: Maverick utrzymuje zainteresowanie; Krajowy box-office osiąga ponad 100 mln dolarów

Reklama

pon., 06/20/2022 - 20:05 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Tom Cruise w Top Gun/Paramount Pictures 

Nowy film akcji z udziałem amerykańskiego aktora Toma Cruise’a Top Gun: Maverick, który wszedł na ekrany 27 maja, odznaczył się równie wielkim zainteresowaniem także w drugim tygodniu po premierze. Według wytwórni Paramount krajowy box-office w zeszły weekend wyniósł ok. 86 mln dolarów. 

W pierwszy weekend po premierze film osiągnął pułap ok. 160,5 mln dolarów, co było rekordowym wynikiem dla filmu powiązanego z obchodzonym ledwo trzy dni później Memorial Day, upamiętniającym poległych na służbie żołnierzy Stanów Zjednoczonych.  

W drugi weekend różnica wyniosła zaledwie -32%. Według Paramount to do tej pory najmniejszy regres wśród filmów, których pierwsze wyniki krajowego box-office wyniosły 100 mln dolarów. 

Wiele popularnych produkcji osiąga fantastyczne przychody w pierwszym tygodniu po premierze, ale zaraz potem w następnym doświadcza ogromnego spadku. Według amerykańskiej firmy Comsore zajmującej się pomiarami i analizą mediów, różnica między pierwszym tygodniem a drugim w przypadku filmu Batman z marca tego roku wyniosła -50%, a wydanego w maju Doktor Strange w Multiwersum Obłędu -67%. 

Sukces filmu łatwo zrozumieć, jeśli spojrzymy na pochwały ze strony krytyków i publiczności. Na znanym z recenzji filmowych serwisie Rotten Tomatoes Top Gun osiągnął noty 97%, a firma badawcza Ciemascore, której wyniki opierają się na ankiecie publiczności, przyznała produkcji ocenę A+, czyli najwyższą możliwą. 

Tym razem nie było zbytnio produkcji, które mogłyby stanowić konkurencję. W przyszłym tygodniu jednak planowana jest premiera przygodowego filmu science-fiction Jurassic World: Dominion. 

Autor: 
Cnn.co.jp /Tłumaczyła: Alicja Benowska
Polub Plportal.pl:

Reklama