Chińscy cenzorzy zmienili zakończenie filmu Minionki: Wejście Gru

Reklama

śr., 08/24/2022 - 19:16 -- MagdalenaL

Widzowie drwią z dodatkowego wyjaśnienia wartości rodzinnych wyznawanych przez Gru oraz aresztowania złodzieja Wild Knuckles

Jak podają lokalni widzowie, cenzorzy w Chinach zmienili zakończenie filmu animowanego Minionki: Wejście Gru w przygotowaniu na seanse na terenie kraju. Jest to kolejny przykład tego, jak w Chinach poddaje się zmianom popularny hollywoodzki film.

Według postów i zrzutów ekranu z filmu opublikowanych na Weibo, będącego portalem podobnym do Twittera, cenzorzy dodali addendum wyjaśniające, że Wild Knuckles (główny bohater filmu) odsiedział w więzieniu 20 lat po tym, jak złapała go policja.

Zawiera również informacje o tym, że Gru, jego wspólnik, „powrócił do swojej rodziny”, oraz że „jego największym osiągnięciem było zostanie ojcem jego trzech dziewcząt”.

W wydaniu międzynarodowym, film kończy się, pokazując Gru i Wild Knuckles odjeżdżających razem po tym, jak postać upozorowała własną śmierć za pomocą listu, by uniknąć pojmania.

Wielu internetowych komentatorów zadrwiło z wprowadzonych zmian mówiąc, że wyglądały jak prezentacja zrobiona w programie PowerPoint.

Wydawca recenzji filmów DuSir mający 14,4 miliona obserwujących na portalu Weibo powiedział, że chińska wersja trwała o minutę dłużej od wydania międzynarodowego, kwestionując potrzebę przedłużenia filmu.

„Tylko my potrzebujemy specjalnego pokierowania i opieki w obawie, że »wypaczy« nas kreskówka”.

Huaxia Film Distribution i China Film Co, które są odpowiedzialne za wydanie filmu w Chinach, nie odpowiedziały na żadną prośbę o komentarz.

Chiny nałożyły limit na ilość filmów zagranicznych, które można pokazać lokalnie. Wiele hollywoodzkich filmów dopuszczonych do seansów w kraju zostało w jakiś sposób zmienionych lub pewne sceny wycięto.

Tego roku, chińscy widzowie Podziemnego Kręgu z 1999 roku zauważyli, że oryginalne zakończenie, w którym protagonista i jego alter ego wysadzają jakieś wieżowce, nie zostało pokazane w wersji dostępnej na lokalnej platformie streamingowej Tencent Video.

Zamiast tego, na ekranie pojawiła się wiadomość, według której policja „prędko rozszyfrowała cały plan i zaaresztowała wszystkich przestępców, zapobiegając tym samym wybuchowi bomby”.

Zmiany stały się obiektem drwin i wywołały nawet odpowiedzi ze strony reżyserów filmów i autorów powieści, w oparciu o które one powstawały. Tencent przywrócił później oryginalne zakończenie.

Autor: 
Autor: Reuters / Tłumaczenie: Kamil Andrzejczak
Polub Plportal.pl:

Reklama