Zawiadomienie do prokuratury w sprawie zdjęć do „Mission Impossible 7”

Reklama

pt., 10/16/2020 - 13:45 -- MagdalenaL

Do prokuratury w Rzymie trafiła sprawa zdjęć do siódmej części filmu „Mission Impossible”. Zawiadomienie złożyli obrońcy konsumentów twierdząc, że doszło do chaosu, nad którym nikt nie panował.

Ulice zostały sparaliżowane, doszło do ogromnych utrudnień dla mieszkańców, zakłócone były usługi publiczne, czyli komunikacja miejska – takie zarzuty stawia włoska organizacja obrony praw konsumentów Codacons władzom Wiecznego Miasta za wydanie zgody na zdjęcia amerykańskiej ekipie filmowej pod wodzą reżysera Christophera McQuarrie'a.

Stowarzyszenie argumentuje, że obecność ekipy filmowej w kilku punktach stolicy oraz kręcone na ulicach sceny pościgu wywołały protesty mieszkańców. Zarzuciło zarządowi miasta, że wydawszy zgodę na zdjęcia, nie zapewnił normalnego funkcjonowania dużych obszarów i wysłał tam jedynie funkcjonariuszy straży miejskiej.

Organizacja przypomina również o sytuacji w stołecznym szpitalu Umberto I, w którym kręcono sceny w odległości zaledwie kilku metrów od windy, zarezerwowanej dla chorych na COVID-19. „Szpital w okresie pandemii był przez tydzień w stanie „oblężenia” przez ekipę filmową, co spowodowało utrudnienia dla pacjentów, lekarzy i całego personelu” — ocenili obrońcy praw konsumentów we wniosku do prokuratury.

Obrońcy zażądali uznania winy władz miejskich, które ich zdaniem ponoszą odpowiedzialność za chaos w tle planu filmowego „Mission Impossible 7”.

Światowa premiera filmu „Mission Impossible 7” zaplanowana jest na 19 listopada 2021 roku. Za reżyserię i scenariusz do filmu odpowiada Christopher McQuarrie, natomiast na ekranie, obok Toma Cruise'a pojawią się m.in.: Nicholas Hoult, Rebecca Ferguson oraz Hayley Atwell.  

Autor: 
Karolina Przewoźniak
Źródło: 

PAP

Polub Plportal.pl:

Reklama