Nie żyje Sondra Locke, nominowana do Oscara aktorka i była partnerka Clinta Eastwooda. Miała 74 lata

Reklama

sob., 12/15/2018 - 08:42 -- zzz

Aktorka zmarła 3 listopada 2018 roku w wyniku choroby spowodowanej nowotworem. Jednak dopiero 13 grudnia departament zdrowia w Los Angeles potwierdził informację. 

 

Nie żyje Sondra Locke, aktorka nominowana do Oscara i była partnerka Clinta Eastwooda. Artystka urodziła się 28 maja 1944 roku i rozpoczęła karierę już w latach 60. W 1968 roku wystąpiła u boku Alana Arkina w filmie "Serce to samotny myśliwy". Za rolę w dramacie Locke otrzymała nominacje do Oscara i Złotych Globów w kategorii "najlepszej roli drugoplanowej kobiecej". 
Aktorka przez wiele lat była związana z Clintem Eastwoodem, chociaż para nigdy nie stanęła na ślubnym kobiercu, ani nie doczekała się potomstwa. W trakcie trwającej kilkadziesiąt lat kariery aktorka wystąpiła w wielu filmach. Największe sukcesy osiągnęła grając z Eastwoodem, ponieważ właściwe każdy z ich filmów był sukcesem komercyjnym. Współpracowali łącznie ponad 13 lat. W 1986 roku Locke zdecydowała się na przerwę od aktorstwa, a w 1989 roku rozstała się z Clintem Eastwoodem.

 dostarczone przez plista

Nie żyje Sondra Locke
Aktorka próbowała również sił po drugiej stronie kamery i wyreżyserowała łącznie 4 filmy: "Ratboy", "Impulse", "Death in Small Doses" oraz "Do Me a Favor". Sondra Locke zachorowała na raka piersi i w 1990 roku przeszła chemioterapię, jednak choroba nadal postępowała. Artystka zmarła 3 listopada 2018 roku z powodu ataku serca związanego z nowotworem piersi i kości. Została pochowana na cmentarzu w Los Angeles.  

Autor: 
zzz
Źródło: 

antyraio

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama