W Dubrowniku będą kręcić nowego „Robin Hooda”!

Reklama

pon., 10/10/2016 - 21:56 -- Anonim (niezweryfikowany)

W chorwackim Dubrowniku już wkrótce rozpoczną się zdjęcia do nowego filmu o popularnym angielskim banicie Robin Hoodzie. Już wkrótce w Dubrowniku rozpoczną się pierwsze zdjęcia do nowego filmu o Robin Hoodzie -popularnym angielskim banicie.

Reżyser filmu Robin Hood: Origins Otto Bathurst, powiedział na spotkaniu z burmistrzem miasta Andro Vlahušićem, że Dubrownik wygrał rywalizację z kilkunastoma innymi miejscowościami i został jednogłośnie wybrany na najlepsze miejsce dla produkcji.

"Dubrownik to miasto, jakiego nie można było sobie nawet wyobrazić, a przecież dla filmu historycznego wybór miejsca jest niezwykle ważny. Rozważaliśmy dziesiątki miejscowości na całym świecie, jednak Dubrownik bardzo szybko okazał się tą jedyną - powiedział Bathurst.

 

Budżet -100 milionów dolarów

Na spotkanie z Vlahušićem reżyser przyszedł wraz z producentem wykonawczym filmu E. Bennettem Walshem, potwierdzając, że Dubrownik będzie "sercem filmu". Walsh poinformował władze miasta, że studio Lionsgate przeprowadza właśnie ostatnie rozmowy z aktorami, którzy będą świetnym dopełnieniem imponującej scenografii.

Wszystkie szczegóły będą znane do końca października, kiedy ekipa już w poszerzonym składzie ponownie odwiedzi Dubrownik. "Budżet przeznaczony na marketing i promocję filmu to blisko 100 milionów dolarów, a Dubrownik będzie trzonem wspólnej światowej kampanii marketingowej", powiedział Walsh.

Dotychczas potwierdzone miejsca, które na potrzeby filmu „zagrają” Nottingham, to część Straduna, miejski Porat, ulica Świętego Dominika i tereny pod Mostem na Płytach.

 

Premiera w lutym 2018 roku.

Prace nad scenografią rozpoczną się już w grudniu, a zdjęcia powstaną w ciągu trzech tygodni lutego i marca. Premiera filmu planowana jest na luty 2018 roku. Do Dubrownika już wkrótce powinno przyjechać kilku oskarowych aktorów, a wśród nich Jamie Foxx, który zagra rolę "Małego Johna".Według zagranicznych mediów, Robin Hooda zagra Taron Egerton, a rola Marion przypadła Irlandce Eve Hewson.

Tłum. Emila Liberda

Źródło: Agencija

Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama