Quentin Tarantino: Bękarty wojny

Reklama

sob., 07/16/2016 - 13:57 -- Anonim (niezweryfikowany)

„Hans Linda jest najlepszą postacią jaką stworzyłem i kiedykolwiek stworzę”.

Tarantino był bliski zrezygnowania z produkcji filmu, ponieważ nie mógł znaleźć odpowiedniego aktora.

Filmy Quentina Tarantino to opowieści o ludziach i ich charakterach; napisał wiele znakomitych scenariuszy poczynając od Pulp Fiction Mii Wallace poprzez Bękarty wojny Calvina Candie.

Jego ulubiona postać, której, obawia się, żadna inna nie prześcignie, jest Standartenführer Hans Landa, w którego wcielił się Christoph Waltz w filmie Bękarty wojny (2009).

Za rolę sadystycznego nazisty, którego zagrał z niesamowitą charyzmą i pewnością siebie, Waltz otrzymał Oskara za najlepszego aktora drugoplanowego.

„Hans Linda jest najlepszą postacią jaką stworzyłem i kiedykolwiek stworzę”, ogłosił Tarantino podczas tygodnia filmowego w Jerozolimie. „Z początku nie zdawałem sobie sprawy, że Linda był lingwistycznym geniuszem. To prawdopodobnie jedyny nazista w historii, który biegle władał Jidysz.”

Tarantino był tak zaabsorbowany tą postacią, że kiedy nie mógł znaleźć odpowiedniego aktora, myślał o przerwaniu produkcji.

„Zaczynałem się martwić”, przyznał reżyser. „Byłem gotów zrezygnować z filmu, jeśli nie znalazłbym Lindy, którego szukałem. Dałem sobie jeszcze jeden tydzień; jeśli nie udałoby mi się, postanowiłem odpuścić. Wtedy pojawił się Christoph Waltz i od razu wiedziałem, że to ten, na którego czekałem. Potrafił wszystko, był niesamowity, dzięki niemu mamy ten film.”

Gwiazda Waltza przyniosła mu rolę w kolejnym filmie Tarantino Django, gdzie zagrał nieporównywalnie przyjazną postać Dr. Kinga Schultza.

Daria Skrzypczak

Polub Plportal.pl:

Reklama