To: pierwsze spojrzenie na nową wersję klauna Pennywise

Reklama

pon., 08/22/2016 - 13:25 -- koscielniakk

Bill Skarsgård stawił czoła roli morderczego klauna

Po latach poniewierania się i podupadania, realizacja filmu opartego na popularnej powieści Stephena Kinga ruszyła na pełnych obrotach i wkrótce pojawi się na wielkich ekranach.

Ostatnio ujawniono aktora, który podjął wyzwanie i zagra tego niezbyt przyjaznego klauna - jest nim Bill Skarsgård. Jakiekolwiek wątpliwości, że powrót klauna zabójcy zostanie uproszczony, by być odpowiednim dla dzieci, zostały rozwiane przez wywołujący koszmary nieoficjalny zwiastun.

 

Reżyserem filmu To będzie Andy Muschietti (Mama), który zgromadził obsadę składającą się z samych wschodzących gwiazd, łącznie z Jaedenem Lieberherem - ostatnio widzianym w filmie Midnight Special oraz Jackiem Dylanem Grazerem czy Finnem Wolfhardem, gwiazdą amerykańskiego serialu Stranger Things.

Co ciekawe, Stranger Things zostało stworzone przez braci Duffer po tym, jak ich oferta, by wyreżyserować To została odrzucona; jak na ironię film Muschietti'ego podobno będzie brał inspirację z ich serii, zwłaszcza świetnie uchwyconą przyjaźń.

 

Jeśli chodzi o kostiumy, projektantka Janie Bryant powiedziała dla "Entertainment Weekly": „Te fałdowania wyglądają prawie jak krepa. Jest to technika używana przez żyjących w czasie panowania królowej Elżbiety I. Materiał jest jednak bardziej naturalny, bardziej zwiewny. Ma również dziwaczną, luźno wiszącą strukturę. Nie jest dokładnym odpowiednikiem kołnierzy noszonych podczas ery elżbietańskiej”.

„Kostium jakością przypomina ubrania dla lalek”, kontynuowała. „Spodnie są krótkie, bardzo ważnym elementem jest wysokie wcięcie w talii oraz odpowiednio dopasowany kostium. Widzowie mają wrażenie, że mają do czynienia z dzieckiem”.

 

To opowiada o grupie starych przyjaciół, którzy muszą wspólnie działać, by odeprzeć atak zła, które przyjmuje formę klauna.

Początkowo ta wersja była pod przewodnictwem Cary'ego Fukunaga - reżysera pierwszego sezonu kryminału Nica Pizzolatto True Detective (obsadzie Will Poulter z The Revenant), odpowiedzialnego za charakteryzację klauna.

Tim Curry wcielił się w rolę Pennywise'a w miniserii z1990 roku. Nowa wersja zostanie wypuszczona we wrześniu 2017 roku.

Autor: Jacob Stolworthy

Tłumaczenie: Daria Skrzypczak

Źródło: https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/news/it-the-clown-pennywise-bill-skarsgard-stephen-king-stranger-things-andy-muschietti-a7194111.html

Polub Plportal.pl:

Reklama