Powraca serial „Batwoman”

Reklama

pt., 01/22/2021 - 11:51 -- MagdalenaL

Na platformie HBO GO dostępny jest już pierwszy odcinek drugiego sezonu „Batwoman”. Z obsady odeszła odtwórczyni tytułowej roli – australijska aktorka RubyRose. Zastąpiła ją mniej znana Javicia Leslie.

            „Batwoman” to serial przygodowy, który powstał na podstawie komiksu opowiadającego o perypetiach kobiety-wybawicielki miasta Gotham. Batwoman zastępuje Batmana, który znika z życia mieszkańców. Nowa obrończyni Gotham zajmuje się ściganiem przestępców, którzy zagrażają bezpieczeństwu miasta. Jej główną przeciwniczką jest psychopatyczna superprzestępczyni Alice, której głównym celem staje się zabicie Batwoman.

            Serial utrzymany jest w lekkiej konwencji komiksowej. Stał się jednak interesującym, feministycznym głosem w popkulturze. Najważniejsze role grają bowiem kobiety, męskie postacie są tylko tłem rozgrywki między Batwoman i Alice. Tytułowa bohaterka jest silną, niezależną od mężczyzn kobietą i lesbijką.

            Pierwszy sezon zakończył się przedwcześnie z powodu epidemii koronawirusa. Ostatecznie zrealizowano tylko 20 odcinków. Z obsady odeszła RubyRose – odtwórczyni roli Batwoman. Zastąpiła ją JaviciaLeslie, aktorka znana dotychczas z serialu „Godfriended me”.

 

Autor: 
Maria Zaborowska
Polub Plportal.pl:

Reklama